Kadir BEKİROĞLU

Nerede o eski günler...


Kadir BEKİROĞLU
30 Mart 2012 Cuma 16:33
İnsanın yaşadığı zaman diliminde eskiye karşı olan özlemini anlatmak için ifade ettiği cümledir "Nerede o eski günler..." daha ziyade biz eski bayramlara karşı olan özlemimizden bu ifadeyi kullanırdık. Memleketimiz Alucra için ise bu ifade birazcık daha farklı bir anlam kazanıyor.

Siyasetin en belirgin özelliklerinden biri toplumu birleştirmesi bir araya getirmesidir. Ama bu ifadeleri ilçemizde kullanmamız çok çok zor. Geçenlerde bir sosyal paylaşım sitesinde ilçemizin önemli kurumlarından birinde memur olan bir ağabeyimiz aynen şu ifadelere yer veriyordu :

"Alucra benim için bir Yudum, bir Sevgi, bir Türkü, bir Mecburiyet, bir Kader, bulunmak zorunda olduğum veya olmak zarureti hasıl olan bir Yer... Sevenler için yürek yakan bir Kor.. Bazıları için bir basamak, bir reklam aracı, renkli salonlarda vaadlerin verildiği, Destanların düzüldüğü, ağıtların yakıldığı, Siyah Takım ve Siyah Gözlüklerle Sanal olarak alkışlar içinde zirveye çıkarılan ama gerçekte; onca Kıymetli, Varlıklı, Kariyerli, Potansiyelli, Süslü-Püslü(!) Evlatları olmasına rağmen bölgesinde en geri kalmış, en sahipsiz, en biçare, en düşkün bir Vatan Parçası.. Gel gör ki, övünüyoruz İstanbul'da şu kadar Nüfusumuz var, Şu kadar Bürokratımız, Şu Kadar Zenginimiz, Etkili Siyasetçilerimiz Var diye, İnanın Can Çekişiyoruz. Komşularımız İl Olma Gayretinde iken, Biz İlçeliğin gereklerini bile yerine getiremiyoruz. S.O.S. Veriyoruz."YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber