Cafer UÇMAZ

Siyasette Birlik olabilir mi?


Cafer UÇMAZ
26 Nisan 2011 Salı 13:55

Merhaba Güzel Yöremizin Güzel İnsanları!

Değerli dostlar! Her insan yaratılış gereği ayrı bir mizaç, ayrı bir duygu ve ayrı ayrı görüşleri içerecek şekilde yaratıldığı için, her insanın iç dünyası da ayrı farklılıklar ve ayrı ayrı fırtınalar içerir. Hiç kimse kimsenin iç dünyasında neler olduğunu bilemez.

Önümüzde çok güzel bir etkinlik var. Bu etkinlikte neler yapılabilir ve bu etkinliği nasıl daha aktif bir hale getirebiliriz? Giresun Feshane günleri etkinliğinde yöremizi tanıtırken bir birliktelik oluşturma zemini olabilir mi? Bu etkinliği bir tanışma, tanıtma ve kültürel miras aktarımının yanında bütün Giresun’lular olarak bir birlik oluşturmanın zeminini hazırlamaya çalışalım. Burada öncelikle kendimizi iyi tanıyalım, kendimizi küçümsemeyelim, gücümüzü tanıyalım ve çevremizdekilere hissettirelim. Nice insanlar gördüm üzerinde elbise yok, nice elbiseler gördüm içerisinde insan yok. Ne güzel söylemiş değil mi Hz. Mevlana yıllar önce? Çevrenize bir bakınız,  bizi yönetenler, yönetime talip olanlar nasıl insanlar ve kimler. Sn Başbakanın deyimiyle üç koyun teslim edilmeyecek insanlara bu ülke ve makamlar teslim ediliyorsa benim Alucralım ve Giresun’lum değil Türkiye’yi bu dünyayı yönetecek güce sahiptir. Ne olduğu kim olduğu belli olmayan insanlar milletvekili ve Belediye Başkanı oluyorsa zaman durma zamanı değil, şimdi çalışma zamanıdır.  Hocam bu kadar da değil demeyin. En azından bu ülkeye, bu bayrağa, bu mukaddesata bir ihaneti olmayacağı gibi gerekirse bunlar için geçmişte nasıl canını vermiş ise bugün yine verir. Onun için diyorum ki önce kendimize inanalım, güvenelim ve şöyle bir silkinip kendimize gelelim. Üzerimizdeki ölü toprağını atalım.

Önümüzdeki Feshane günlerinde bütün Giresun dernek ve sivil toplum örgütleri ile bir görüşüp, gerekirse bir üst platform oluşturalım. Bunu Alucra vakıf ve özellikle gençlik komitesi yapabilir. Yada bir araya gelip Feshane günlerinde bir salonda beyin fırtınası yapalım, ne yapa biliriz, nasıl yapabilirizin temellerini atalım. Feshane sadece bir eğlenceden ibaret kalmasın. Giresun’un her ilçesinden temsilciler seçilerek bir ortak platform oluşturulabilir. Bakınız İstanbul’da Devlet İstatistik Enstitüsü verilerine göre Kastamonululardan sonra en çok Giresunlular bulunuyor. İstanbul’da 3,4 milletvekili ve 4,5 ilçede belediye başkanlığını alacak güç ve yoğunluktalar. Bazı arkadaşlar bu birliktelik olamaz diyeceklerdir. Ama denemekte yarar olmaz mı?  İktidar ve ana muhalefet partisi ziyaret edilip, bizim İstanbul da  beş yüz bin nüfusumuz var, bizden bir aday ilk sıralara yerleştirilebilir mi? Hangi bölgede hangi parti ilk sıralara bizim adaylarımızı yerleştirir ise ona oy vereceğiz. En azından ilçe derneklerini vakıflarını gerekirse düğün düğün, cemiyet cemiyet gezip anlatacağız diye siyasi partilere kulis yapılamaz mı? Giresun Feshane günlerinde bir panelde bunlar görüşüle bilir. Alucra vakfı, Gençlik komitesi ve Giresun dernekleri bunlara öncülük yapabilir.  Evet, burada sevgili Alucra Haber yetkilileri Kadir Bekiroğlu ve özellikle Alucra.com yetkilileri Selim DOLU ve Tülay DOLU kardeşlerimizin seçim ve aday belirleme süreçlerinde yaşadıkları deneyimlerinden yararlanılabilir kanaatindeyim. Ama seçilebilecek parti ve seçilebilecek sıralar ile yoğunlaşılmalı diye düşünüyorum.

Bunlar sadece siyasette de değil ekonomi ve yatırım aşamasında da olabilir. Bizler güzel horon oynadığımız gibi güzel siyaset yapmayı da biliriz. Önemli olan yola çıkmak. Milletvekilliği seçimleri geçti sayılır ama önümüzdeki özellikle İstanbul yerel seçimlerinde kendimizi gösterelim diyorum.  Evet dostlar! Her insanın bir görüşü bir düşüncesi olabilir ama kendi tanıdığımız, kendi  insanımız ve bildiğimizi insanların bu ülke yönetimine katılımı için, bu bayrağa, millete, bu vatana sahip çıkmak için, vatan hainlerinin buralarda barınmasını engellemek buralarda yuvalanmalına mani olmak için bir araya gelip kendi insanımızı aday gösterme zamanı gelmedi mi ne dersiniz.

Selam ve  sevgilerimle. Hoşcakalınız.                      

Cafer Uçmaz
15 Nisan2011-Hendek

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber