Şebinkarahisar Devlet Hastanesi'nin Açılışı Yapıldı

Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, bir dizi açılış ve temel atma töreni için Şebinkarahisar'a geldi.

Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu'nun katılımıyla gerçekleştirilen açılışa yoğun bir katılım vardı. Açılışta AK Parti Milletvekilleri Ahmet Baha Öğütken, Ünal Kaçır, Giresun Milletvekili Adem Tatlı, Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, AK Parti Giresun İl Başkanı Av Sabri Öztürk, Şebinkarahisar Kaymakamı Avni Oral, Belediye Başkanı Şahin Yılancı, AK Parti İlçe Teşkilatı Başkanı Ahmet Bölük, Giresun ve Şebinkarahisarın diğer mülki ve idari amirleri, İstanbuldan gelen STK başkanları ve diğer misafirler ile, Şebinkarahisarlılar katıldı.

Sağlık Bakanlığı ile Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) arasında imzalanan protokolle yapımı tamamlanan Şebinkarahisar Devlet Hastanesinin açılışında konuşan Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, Şebinkarahisarın bölgesinde bir sağlık merkezi olacağını söyledi.

Şebinkarahisar Belediye başkanı Şahin Yılancı, sözlerine devlet hastanesinin yapımına katkı yapanlara teşekkür ederek başladı. Yılancı sözlerine şöyle devam etti. Bu mutlu günümüzde teşrifleriyle bizleri onurlandıran Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Müezzinoğlu'na şahsım ve tüm ilçe halkım adına teşekkür ediyorum. Bütün Şebinkarahisarlıların hayali olan bu hastanemizin yapım talimatlarını veren başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a ayrıca şükranlarımı arz ediyorum. Ve yine yapılmasında büyük emekleri olan Sağlık Bakanımıza, AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikliye, İstanbul Milletvekillerimiz Ünal Kaçır, Ahmet Baha Öğütken ve tüm emeği geçenlere, Şebinkarahisarlılar adına teşekkür ediyorum. Şebinkarahisar Osmanlıya Sancak Beyliği yapmış Türkiye Cumhuriyetine Vilayetlik yapmış önemli bir merkezdir. Hastanemizin hizmete geçmesi ile Şebinkarahisar bölgesinde bir sağlık merkezi olacaktır. Yeni hastanemizin başta Şebinkarahisara Giresuna ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. dedi.

Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, AK Parti Giresun Milletvekili Adem Tatlı Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı ve daire amirleri tarafından karşılanan Bakan Dr. Müezzinoğlunu Hükümet Konağı önündeki tören kıtasını selamlayarak, Cuma Namazını kılmak üzere Fatih Camine geçti. Cami çıkışı tören alanına yürüyerek geçen Bakan Müezzinoğlu vatandaşlarla sohbet ederek, kendisine ikram edilen yörenin ünlü fındık ezmesi ve pestilinden tattı.

Bakan Müazzinoğlu Kültür ve İş Merkezi temel atma törenine katıldı...

Ardından şehir merkezinde Belediye tarafından yaptırılan Kültür ve İş Merkezi temel atma törenini hayırlı olsun dilekleriyle Bakan Dr. Müezzinoğlu tarafından Vali Dursun Ali Şahin ve beraberindekilerin katılımıyla gerçekleştirildi. Bakan Müezzinoğlu temel atma butonuna basmadan önce "Hayırlı bir günde bu kültür merkezi bu yılsonuna kadar inşallah biterek hizmete girecek ve siz değerli Şebinkarahisarlılara hayırlı hizmetler yapacak" şeklinde konuştu.

Temel atma töreninde bir konuşma yapan Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, Bakan Müezzinoğlu ve beraberindeki heyete hoş geldiniz diyerek, Kültür ve İş Merkezinin, artık bir öğrenci kenti olan Şebinkarahisar'da önemli bir eksikliği gidereceğini belirtti..

Temel atma törenine Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Vali Dursun Ali Şahin, Giresun Milletvekili Adem Tatlı, AK Parti Milletvekilleri Ahmet Baha Öğütken, Ünal Kaçır, AK Parti Giresun İl Başkanı Av. Sabri Öztürk, Şebinkarahisar Kaymakamı Avni Oral, Belediye Başkanı Şahin Yılancı, AK Parti İlçe Teşkilatı Başkanı Ahmet Bölük, Giresun ve Şebinkarahisarın diğer mülki ve idari amirleri, İstanbuldan gelen STK başkanları ve diğer misafirler ile birlikte vatandaşlar katıldı.

Sağlık Bakanı Yeni Devlet Hastanesi açılışını gerçekleştirdi...

Bakan Müezzinoğlu daha sonra Sağlık Bakanlığı ile Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) arasında imzalanan protokolle yapımı tamamlanan hastanenin açılışına geçti.

Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğluda açılışta yaptığı konuşmada ülke gündemiyle ilgili önemli konulara değindi.

Sağlık alanında insanımıza hizmeti en üst seviyeye taşıdık

Müezzinoğlu konuşmasında özetle şunları söyledi. Giresun valimizin de bahsettiği gibi sağlık alanında insanımıza hizmeti gücümüzün yettiği oranda en üst seviyeye taşıdık. Bu anlamda başta Başbakanımız ve hükümetimizin dinamiklerinin milletimiz adına bir görevi ve sorumluluğudur. İktidar olduğumuz andan itibaren milletimize hizmet etme sorumluluğunu en ideal şekilde yerine getirme gayretini gösteriyor, emeğini vermeye çalışıyoruz. Bunun karşılığında milletimizin teveccühü devam ediyor. O nedenle Başkanımıza hükümetimize teşekkür ediyorum. Milletimize teşekkür ediyorum.

Doktorlarımız, hemşirelerimiz, ebelerimiz; sağlık alanında lokomotif görevi gören arkadaşlarımız

Esas sağlık hizmetini verenler doktorlarımız, hemşirelerimiz, ebelerimiz; sağlık çalışmalarımız bu hizmetlerin standartlarını en üst seviyeye taşımakta bizlerin lokomotif görevini gören arkadaşlarımız, kardeşlerimiz ve meslektaşlarımızdır. Ben bu nedenle başta ekibimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Onlarla çok işler başardık. İnşallah önümüzdeki dönemde çok daha güzel işleri onlarla birlikte başaracağız. Çünkü biz mesleklerin neredeyse en kutsalını icra eden mesleklerin sahibiyiz. Bu mesleği kesintisiz olarak Cumartesi, Pazar demeden, gece yarısı demeden bayram demeden seyran demeden her an ve devamlı vatandaşımıza en ideal bir şekilde sunmak gibi bir sorumluluğumuz var. Ciddi fedakârlıklar, emekler isteyen, fedakârlığı emeği ve merhameti en üst düzeyde isteyen bir mesleğin mensuplarıyız.

Uzman hekim taleplerini karşılamakta zorlanıyoruz

Hizmeti en üst düzeylere taşıyınca bazı sıkıntılarımızda olmaya başladı. Türkiyenin vizyonunu geleceğe göre planlayamayan zihniyetlerin sıkıntısını çekmeye başladık. Çünkü 1990 lı yıllardan 2008 yılına kadar Türkiyede hekim fazlalığı var diyerek ne yazık ki Tıp Fakültelerinin öğrenci kontenjanlarını artırmadık. Arttırılmadığı içinde bu gün hekim ve uzman doktor sıkıntısı yaşıyoruz. Yaklaşık 2008 yılından bu yana beş yıldır tıp fakültelerine önce 2.500 fazla öğrenci aldık, daha sonraki yıllarda 4.500 fazla öğrenci alarak bu açığı kapatmaya çalışıyoruz. Uzman hekim taleplerini karşılamakta açıkçası zorlanıyoruz. Binaları yapmak, içine teknoloji getirmek artık ülkemizde sorun değil. Akşamdan sabaha bunları hallediyoruz. Ama yetişmiş uzmanı yarın buluyoruz dediğinizde bugün on yıldan önce uzman hekimi bulamıyoruz. Bu anlamda YÖKteki değişiklikle son altı yıldır fazla öğrenci almaya başladık. Ama uzman doktor olarak üç dört yıl sonra bize hizmet vermeye başlayacaklar.

Şebinkarahisara tabiî ki yeterli uzman doktor, hemşire vereceğiz ama sağlık çalışanlarımıza lütfen sahip çıkın

Bu demek değildir ki Şebinkarahisarımızın bu güzel hastanesine biz uzman doktor vermeyeceğiz. Tabi ki uzman doktor vereceğiz. Hemşire açığımızda var, bunu da hızla kapatacağız. Ama sizlerden bir ricam var. Ne olur hemşirelerimize doktorlarımıza sağlık çalışanlarımıza önce biz sahip çıkalım. Onlara şiddet uygulayanlara tavrı önce biz koyalım. Canımızı ciğerimizi, kendimizi, evladımızı, annemizi, en yakınımızı en zor ve acil durumda teslim edeceğimiz bir doktorumuz, hemşiremiz, ebemiz, sağlık çalışanımızdır. Onları bu anlamda rahatsız edersek üzersek bu millete yakışmayacak şiddet ve kötü muamelede bulunursak buda onların bir adım geride durmalarına yol açar ve bunun bedelini milletçe öderiz. Kendi evlatlarımıza sahip çıktığımız gibi sağlıkta çalışanlarımıza da sahip çıkalım ki sağlık çalışanları milletimize 24 saat gönül rahatlığı içinde hizmet etmeye devam edelim.

Türkiye semalarında uçak ambulanslarımız dolaşıyor

Sağlıkta çok önemli mesafeler kat ettik. Ama merdiven öyle bir hadise ki her basamağı çıktıkça yeni basamaklar geliyor. On yıl önce ülkemizde ambulans sayısı 640 adet. Biz yalnızca son üç ayda 480 ambulans dağıttık. Şimdi bakanlar kurulundan aldığımız yetki ile 750 ambulansın ihalesini yapacağız. 2013 yılında ülkemizin hizmetine sunacağımız ambulans sayısı 1200ün üzerinde olacak. Türkiye semalarında uçak ambulanslarımız dolaşıyor. Karayolunda, denizyolunda ve havada ambulans hizmeti verirken, dünyada ilk yüzen Gemi hastanelerimizi de halkımızın hizmetine sunacağız.

sebinhastahane1-6cd5f8fd.jpg

sebinhastahane2-ce3f1c5d.jpg

sebinhastahane3-c5296051.jpg

sebinhastahane4-49b0c732.jpg

sebinhastahane6-67cb0f8b.jpg

sebinhastahane5-755bab12.jpg

Sebingundem.com

20 May 2013 - 03:21 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Alucra Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Alucra Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Alucra Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Alucra Haber değil haberi geçen ajanstır.