Meraklı Bekleyiş Sürüyor

Adalet ve Kalkınma Partisi’nde Giresun’un ilçe adayları için meraklı bekleyiş sürüyor.

Ülke genelinde Giresun’un da aralarında olduğu il adayları açıklanırken gözler ilçelere çevrildi.

Aday adayının oldukça fazla olduğu Giresun’da sadece Güce’de mevcut başkan Aytekin Geçgel’in karşısına aday adayı çıkmazken Görele’de ise Tolga Erener’in karşısına tek aday çıktı.

11 aday adayı ile Tirebolu’yu 8’er aday adayıyla Espiye ve Bulancak takip ederken Yağlıdere ve Keşap’ta ise mevcut başkanın karşısına 2’şer aday çıktı. Alucra'da mevcut Başkan Asım kaymakçı yeniden aday olmazken göreve talip 5 aday adayı bulunuyor.

14 ilçede 8 beldede mevcut belediye başkanları haricinde şu aday adayları başvuru yapmıştı:

Alucra: Ali Yelek, Enver Yurtsever, Mahmut Gündüz, Necdet Bekçi, Yalçın Eker, Yusuf Karagöz

Bulancak: Bilal Yılmaz, Cengiz Karadeniz, Dursun Karahasan, Hamit Karaoğlanoğlu, Kadir Çolak, Muhammet Yılmaz, Niyazi Karaibrahim, Şentürk Külekçi

Çamoluk: Halit Karakuş, Özcan Çinici, Rıdvan Alkan

Çanakçı: Kerem Gödek, Sedat Koca, Sezer Kadakal

Dereli: Ahmet Geldi, Osman Kahraman, Servet Türk

Doğankent: Abdullah Patan, Hüseyin Öztürk, Muzaffer Oğuzhan

Espiye: Ahmet Yılmaz, İbrahim Yanık, Kadir Beşirli, Latife Yılmaz, Mehmet Macun, Mevlüt Çıtlak, Murat Altuntaş, Salim Bodur

Eynesil: Fatih Cansız, Hüseyin Mürtezaoğlu, İbrahim Topal

Görele: Mehmet Bilge

Keşap: Mustafa Kemal Kurt, Hüseyin Külekçi

Piraziz: Ali Aydın, Cevdet Memiş, Mustafa Günaydın, Ruhiye Durak, Uğur Melikoğlu

Şebinkarahisar: Ayhan Teker, İlhan Ocaklı, Mahir Cevher, Mehmet Hulusi Karaoğlu, Seyit Çiftçi

Tirebolu: Ahmet Aras, Cevat Hıdıroğlu, Erim Yaman, Fahri Yaman, Halil Aydın, Halil Demiral, Mehmet Cebecioğlu, Mehmet Davut, Mehmet Şener, Sedat Murat Bayrak, Tizan Korkmaz Konya

Yağlıdere: Ömer Bayram, Sezai Çağlar

BELDE BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLARI:

Giresun Merkez Duroğlu: Ercan Ayhan, Hüseyin İpekçi, İbrahim Dere, Salih Şen

Bulancak Kovanlık: Ahmet Bulut, Feridun Aydoğdu, Habil Gündoğdu

Bulancak Aydındere: Haydar Karakılıç, İbrahim Arslan, Metin Karahasan, Veysel Yıldırım

Dereli Yavuzkemal: Hüseyin Uzun, İsmail Yıldız, Mustafa Önal, Tahsin Sarı

Espiye Soğukpınar: Bahtiyar Sarıkaya, Canan Eyice, Mustafa Kümbül, Şaban Eyice

Eynesil Ören: Aydın Çalışkan, Bekir Yetimahmetoğlu, Mustafa Eren, Sabit Balcı, Soner Erkan

Görele Çavuşlu: Fatih Duzcu, Hasan Durmuş, Hurşut Özarslan, Lokman Göral

Yağlıdere Üçtepe: Özcan Öztürk

02 Oca 2019 - 20:55 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Alucra Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Alucra Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Alucra Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Alucra Haber değil haberi geçen ajanstır.