AK Parti Beyoğlu'nda Rüstem Dindarol ile Yola Devam

AK Parti Beyoğlu ilçe başkanlığı kongresi olağan üstü bir katılımla gerçekleştirildi.

EZF_ru-1.jpg

RÜSTEM DİNDAROL: BAŞBAKANIMIZ, GENEL BAŞKANIMIZ SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN BÜYÜDÜĞÜ, YAŞADIĞI VE SİYASET SAHNESİNE İLK ADIM ATTIĞI YERDE SİYASET YAPIYORUZ

ru-2.jpgKongreye ilginin yoğun olması başta Beyoğlu İlçe Başkanı Rüstem Dindarol ve tüm partilileri memnun etti. Divan Başkanlığına İl Başkan Yardımcısı Ayşenur Bilgi Solak’ın seçilmesi ile divan kurulu oluşturuldu. Divan kurulunun gündemi okuması ile birlikte genel kurul, Beyoğlu İlçe Başkanı Rüstem Dindarol’un açılış konuşmasıyla başladı. Sayın Dindarol bugün defnedilen Rahmetli Aydın Menderes’i anarak başladığı konuşmasına kongreye katılanlara teşekkür ederek gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Sayın Dindarol konuşmasında özetle şunları söyledi. “Beyoğlu’nda AK Partili olmanın, AK Parti Beyoğlu İlçe teşkilatında görev almanın ayrı bir yeri ve büyük sorumluluğu vardır. Beyoğlu’nda biz, bu ülkenin makus talihini yenmiş bir liderin, Başbakanımız, genel başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın büyüdüğü, yaşadığı ve siyaset sahnesine ilk adım attığı yerde siyaset yapıyoruz. Ne mutlu ki bize bu milletin kalbinde taht kurmuş bir Dünya liderine bir başbakana sahibiz. Böyle bir başbakana, genel başkana layık olmak için daha çok çalışmalıyız,” dedi.

BİZ MİLLETE HİZMET VERMEK İÇİN BİR ARAYA GELMİŞ, GÖNÜL BİRLİĞİ YAPMIŞ BİR PARTİYİZ

Sayın Dindarol sözlerine şöyle devam etti. “Değerli arkadaşlar. Biz görev insanıyız. Partimiz bize hangi görevi verirse versin, sormadan eleştirmeden bu görev ne olursa olsun bunu şerefli bir şekilde yaparak, nasıl halka hizmet yolunda bir adıma dönüştürürüz, partimizi nasıl ileriye taşıyabiliriz ona odaklanırız. AK Partimizde gördüğümüz terbiye budur,”dedi ve sözlerini şöyle tamamladı. “Sevgili dava arkadaşlarım. Başbakanımızın da dediği gibi, biz millete hizmet vermek için bir araya gelmiş, gönül birliği yapmış bir partiyiz. Bizim vizyonumuz AK Parti Beyoğlu ilçe teşkilatının, tüm İstanbul için, tüm Türkiye için bir AK Parti ilçe teşkilatı seçebilmektir. Bizim vizyonumuz liyakat, gönülden çalışma, özveriyle ve sadakatle çalışmaktır. Çalışmadan kazanmak asla ve asla mümkün değildir. Beyoğlu teşkilatı olarak şimdi olduğu gibi, 2014 yılında da Beyoğlu’nda ve tüm Türkiye’de “Durmak yok yola devam” diyeceğiz. Beyoğlu ayağa kalkınca İstanbul ayağa kalkar, Türkiye ayağa kalkar. Yeniden gönül zenginliklerinizi Beyoğlu’nda siyasete katmaya devam edin. Böylece siyaset kazansın, Beyoğlu kazansın, milletimiz kazansın, Türkiye’miz kazansın. Beyoğlu ilçe kongremiz hayırlara vesile olsun. Allah yolunuzu ve yolumuzu açık etsin. Her şey Türkiye için.

Rüstem Dindarol’un konuşmasından sonra Beyoğlu Belediye Başkanı A. Misbah Demircan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Milletvekili Sevim Savaşer, AK Parti İl Başkanı Aziz Babuşcu, Avrupa Birliği Bakanı ve Baş müzakereci Egemen Bağış ve Başbakan Yardımcısı Ekrem Erdem konuşmalarında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundular.

ah.jpg

A.MİSBAH DEMİRCAN: EN BÜYÜK REFERANSIMIZ DEMOKRASİ, ORTAK AKIL VE İSTİŞAREDİR…

Beyoğlu Belediye Başkanı Sayın Ahmet Misbah Demircan “Siyaset yapmak zor iştir. Yüce bir dava uğruna kendini harcamak her babayiğidin harcı değil. Bu babayiğitler büyük başarılara kolaylıkla imza atar. Hepimiz büyük başarılara imza atmış babayiğitle ve rüştünü ispat etmiş bir siyasi partide hizmet ediyoruz” dediği konuşmasında özetle şunları söyledi. “Türkiye’yi ayakları üzerine yeniden kaldıranda bu siyasi harekettir. En büyük referansımız demokrasi, ortak akıl ve istişaredir. Türkiye’miz sizinle birlikte milyonların ürettiği ışıkla aydınlanmaktadır. AK Parti ailesi olan bizler birbirimize gönül bağı ile bağlı, teşkilatlarımızın her kademesindeki arkadaşlarımızın her biri siyasetimizin belirlenmesinde yetki sahibidir. Hep birlikte üzerimize düşeni yapıyor, Beyoğlu için çalışıyor ve Türkiye’ye hayat veriyoruz.”

ka.jpg

KADİR TOPBAŞ: ALMANYA’DAKİ TÜRKLERİN BİLE YÜRÜYÜŞÜ DEĞİŞTİ

Dünya lideri çıkarmış olan Beyoğlu’nun saygıdeğer insanları diyerek başladığı konuşmasında Sayın Topbaş sözlerine şöyle devam etti. “İnsan hayatında önemli anlar vardır. Bunu kaçırdıklarında hayıflanırlar. Bizler geçmişte dünyaya çeşitli zamanlarda hükmetmişiz. Bu süreçleri iyi yönetip görebilenler dünyada söz sahibi oluyor ve yön tayin ediyorlar. Bizden öncede siyasi partiler ve siyaset yapanlar vardı. Burada önemli olan geride güzel bir eser bırakabilmekti. Milletin önüne milletin gönlüne hitap edebilenler, M. Kemal Atatürk, Adnan Menderes, Turgut Özal olarak çıkabilmişlerdir. Türkiye’nin Ortadoğu’da ve Dünyada sözü dinlenen ülke durumuna gelmesi tesadüf değildir. Yurtdışında bunu bana nasıl başardığımızı soruyorlar. Bizim petrolümüz yok, yeni madenlerde bulmadık. Ama biz, bir olduk, diri olduk, kendi insanımıza sahip çıktık diyorum. Bu sorulan soruların arkasındaki başarıda sizler, bu teşkilatlar var. Mahalle başkanları, sandık başkanları ve teşkilatlarımız var. Dünyanın takdir ettiği bir Türkiye’yi ortaya çıkaran sizlersiniz. Alman Cumhurbaşkanına ‘çok büyük bir gelişme içindesiniz, Almanya’daki Türklerin bile yürüyüşü değişti’ dedirten yine sizler ve bu teşkilatlarımızdır.”

EGEMEN BAĞIŞ: FRANSA, HALKI SARKOZY’E GEREKEN DERSİNİ VERECEKTİR…

Beyoğlu ilçe teşkilatının çok önemli olduğunu söyleyen Sayın Bağış “bu teşkilat Türkiye’yi yöneteneg.jpg bir lider ve Dünyaya yakışan bir başbakan ve Rize’ye hizmet eden bir milletvekili çıkarmıştır” dedi. Sayın Bağış konuşmasında özetle şunları söyledi. “Fransa’da akla ziyan bir tasarıyla karşı karşıyayız. İktidar ve muhalefet, birlikte bunun için çok mücadele verdik. Mecliste bir grup oluşturarak başbakanımızın mektubunu ulaştırdılar. Ancak ırkçılığı kendilerine slogan olarak kabul etmiş bir düşünceyle karşı karşıyayız. Buradaki en önemli sıkıntı seçilememe korkusu ile bir takım saçma sapan yollara başvurulmasıdır. Gelsinler İstanbul’a, Galata’ya gelsinler bir çay içsinler, Piyerloti’ye gelsinler bir kahve içsinler, biz onlara seçimin nasıl kazanıldığını gösterelim. Bu işler insanlar arasına düşmanlık tohumu ekerek değil, milletin iradesine sahip çıkarak, insanlar arasında diyalog kurarak olmalıdır. Ben Fransa halkına güveniyorum, Sarkozy’ye gereken dersi vereceklerdir.”

EKREM ERDEM: 1989 YILINDA SEÇİM KAYBETTİRENLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM…

ek.jpg“Beyoğlu’nun bir özelliği var. Hepimiz için Beyoğlu çok özel. 1989 yılı Türkiye de siyasetin kırılma noktasıdır. Genel Başkanımız, Beyoğlu Belediye Başkanlığı seçimlerini o yıl sandıkta yapılan hileler ile kaybetmiştir” diyerek başladığı konuşmasına Sayın Erdem şu şekilde devam etti. “Bu güne baktığımızda, bu seçimi Genel Başkanımızın kaybetmesi ile dünya lideri çıkaracak bir duruma geldik. İyi ki o seçimde bizi engellemişler. Bizler bu zorluklarla mücadele ederek yaptığımız siyaset sonunda, ülkemizin zorlukları ile de mücadele etmesini öğrendik. Bugünkü Türkiye’yi oluşturduk. Buradan 1989 yılında seçimi kaybettirenlere teşekkür ediyorum. Bizler artık geçmişle bu günümüzü kıyaslamayı bırakarak, başarılarımızı kıyas eder durumuna geldik. Dünya ekonomisi geri giderken, Türkiye kalkınmaya devam ediyor. Dünya küçülürken Türkiye büyümeye devam ediyor.”

Protokol konuşmalarının sonunda Beyoğlu İlçe Teşkilatının seçimine geçildi ve seçim sonunda mevcut İlçe Başkanı Rüstem Dindarol tek liste ile girdiği seçimde yeniden ilçe başkanı seçildi.

0-18.jpg

0-19.jpg

0-15.jpg

0-16.jpg

Boğaziçi Gündem

İlhan Çabukel

www.bogazicigundem.com

28 Ara 2011 - 04:50 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Alucra Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Alucra Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Alucra Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Alucra Haber değil haberi geçen ajanstır.