Alucralı Milli Görüşçülerin İstanbul Buluşması

İstanbul'daki Alucralı Milli görüşçüler platformunun organize ettiği adalet eski bakanı Şevket Kazan'ın ve kendisi de Alucralı olan Saadet Partisi genel başkan yardımcısı Hasan Bitmez'in de katıldığı boğazda tekne gezisine yoğun bir ilgi vardı.

Alucralı Milli Görüşçülerin İstanbul Buluşması
Alucralı Milli Görüşçülerin İstanbul Buluşması
+6
Haber albümü için resme tıklayın

Organize edilen boğazda tekne gezisinde açılış konuşmasını yapan platform başkanı Ferhat Cırık platformun kuruluş amacını ve yaptıkları hizmetler konusunda katılımcılra bilgi verdi.

Platformun amacının İstanbulda yaşayan milli görüşcüleri bir araya getirerek hem tanışmalarını hem de kendi memleketlerine çeşitli hizmetler yapmayı sağlamak olarak belirten başkan Cırık bir yıl önce kurulan platformun Alucrada önce milli görüş teşkilatlarının güçlendirilmesi ve milkoların güçlendirilmesini sağladıklarını daha sonra Alucrada ki öğrenciler için çalışmalar yaptıklarını AGD ile birlikte Alucrada ki sosyal dokuyu güçlendirecek manevi atmosferi güçlendirecek etkinlikler organize ettiklerini bunları devam edeceğini Alucra ile ilgili milli görüş çizgisinde birçok projeyi hayata geçirmek için hazırlıkların yapıldığını dile getirdi. Programa gösterilen yoğun ilgiden dolayı hem katılımcılara hem emeği geçenlere destek olanlara teşekkür etti.

Programa katılan Saadet partisi Giresun il başkanı Süleyman Tekbaş yaptığı konuşmada İstanbul da yapılan bu organizasyonun çok önemli olduğunu diğer yörelerde de örnek teşkil edeceğini dile getrirdi çünki anadolunun çok göç vermesi sebebi ile kırsalda nüfusun azaldığını kentlere göç eden hemşerilerimizin memleketlerini unutmamalarını oarada hertürlü maddi ve manevi yatırımlar için kentte yaşayanların maddi ve manevi desteğine ihtiyacın olduğunu bunu gerçekleştiren Alucralı milli görüşcüler platformuna örnek çalışmalarından dolayı ve buluşmayı gerçekleştirdiklerinden dolayı teşekkür etti.

Programa katılan Saadet partisi İstanbul il başkan yardımcısı Yaşar Kangel yaptığı konuşmada Alucralıların İstanbul teşkilatlarında da çok önemli hizmetleri her zaman olmuştur olmaya da devam etmektedir. İstanbul il başkanlığı adına buradan mili görüş teşkilatlarında emeği geçen tüm Alucralılara huzurunuzda teşekkür eder devamını yüce Allahtan temenni ederim. İstanbulda yaptığınız bu organizasyon ve yaptığınız bu çalışmalardan da anlıyoruz ki rahmetli hocamızın tabiri ile ifade etmek gerekirse Alucrada ve Alucralılarda milli görüş mayasının saglam olduğu anlaşılıyor rabbim çalışmalarınızı hayırlara devdi etsin inşallah bu çalışmalarda emeği geçen herkese İstanbul teşkilatı olarak bizde çok teşekkür ediyoruz dedi.

Saadet partisi Giresun müfettişi Davut Tepeyurt yaptığı konuşmada Giresun teşkilatlarının çalışmalarının var gücü ile devam ettiğini Giresun teşkilatları ile İstanbulda ki milli görüşcüler arasında bu platform aracılığı ile köprü kurduklarını bu organizasyonların Giresunun diğer ilçeleri ilede yapıldığını onlarında kendi platformlarını kurduklarını bu çalışmalara da devam ettikleri bilgisini aktardı.

Programa katılan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Alucra'lı Hasan Bitmez yaptığı konuşmada milli görüşün Saadet partisinin Alucra için Türkiye İçin İslam dünyası ve dünya için önemine değindi rahmetli ERBAKAN hocamızın Giresuna verdiği önemi ve yaptığı yatırımları anlattı. Dünyadaki adaletsizliğin göz yaşının Müslüman ülkelerin uğradığı haksızlıkların ancak ve sadece milli görüş ve Saadet partisi çalışmaları ile sona ereceğini bunun içinde milli görüşcülerin yaptığı çalışmalarının ne kadar önemli olduğunu dile getirdi. Erbakan hocamızın bize vasiyeti olan ikinci yatla toplantısını gerçekleştirmek yaşanabilir bir Türkiye yediden büyük Türkiye ve yeni bir dünya adil bir dünyayı kurmak için var gücümüzle çalışmalarımıza dört bir koldan tagatimizin yettiği kadar çalışmaya devam edeceğiz Alucralı kardeşlerimde bu hayırlı ve asil çalışmalarda tabiî ki yerlerini alacaktır yılmadan bıkmadan usanmadan kınayanların kınamasına aldırmadan hakkın yanında yer alıp hakkın hakimiyeti olarak hep beraber çalışacağız bu organizasyondaki yoğun ilgide bunun en güzel işaretidir hepinize katılımınızdan emeğinizden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum dedi.

Programın onur konuğu Adalet Eski Bakanı Saadet Partisi YİK üyesi Şevket Kazan milli görüşün önemini Sadet partisinin önemini diğer partilerden farkını anlattığı konuşmasında şunları dile getirdi. Dünyada aslında iki farklı görüş olduğunu birinin gücü üstün tutan görüş yani batıl olan görüş diğerinin ise hakkı üstün tutan yani Saadet partisinin temsil ettiği milli görüş olduğunu söyledi. Batıl görüşün bugün dünyayı yaşanmaz bir hale getirdiğini bu buhrandan kurtulmanın tek yolunun hakkı üstün tutan görüş olan milli görüşe dönülmesi gerektiğini 54. hükümetin başlattığı o güzel çalışmaları devam etmesi gerektiğini örnekleriyle anlattı. Şevket Kazan 54. hükümetin havuz sistemi ile ülkenin kaynaklarını milletin yararına aktardıklarını rantiyeci gurupların önünü kestiklerini yatırıma üretime ve sosyal manevi kalkınmaya kaynaklar oluşturduklarını dünya Müslümanları bir araya getirerek D8 kurup çeşitli projeler ortaya koyarak Müslüman ülkelere hem siyasi hem ekonomik hem de sosyal ufuklar açtıklarını bugün maalesef bunların durduğunu gerekli çalışmaların yapılmadığını İslam medeniyetine yönelmek gerekirken hükümetin Avrupa birliği peşinde koşarak boşa beyhude bir çalışma yürüttüğünü dile getirdi. Avrupa çöküşün eşiğine gelmiş durumda hem ekonomik hem de sosyal açıdan bizim hükümet ise Avrupa birliği bakanlığı kuruyor ne garip çelişkidir kendi medeniyeti kendi milleti için değil Avrupa için bakanlık kurmak hadi bu milletin ihtiyacı olan İslam bakanlığı kurda seni alnından öpelim.

Avrupa birliğinin tüm toplantılarını ihmal etmeyen sayın başbakan D8 in hiçbir toplantısına katılmıyor nedendir acaba çünkü biliyor ki D8 toplantılarına katılırsa işbirliği yaptığı batılılar kendine verdiği desteği çekerler iktidardan uzaklaştırırlar . Refah partisine yaptıklarını yaparlar peki yaptığın işler ümmetin ve milletin hayrına değil de bu zalim batının menfaatlerine yarıyorsa iktidarda kalsan neye yarar millet bugün bunları bilmese de yarın mutlak anlayacaktır sende Allah a hesap vereceksin biz zamanında Demireli Özalı aynen uyardık dinlemediler ama millet bugün onları yaptığı hataların bedelini ödedikçe durumu anlıyor. Hatalarınızı anlamak için illa 30 yıl mı geçmesi lazım geçmişten niçin dersler almıyorsunuz. Bakın rahmetli hocamız yıllar önce Bingölden uyardı siz bu çocuklara türküm doğruyum çalışkanım söyletiyorsunuz yarın biride çıkar bende kürdüm daha doğruyum daha çalışkanım der yapmayın bu yanlıştır biz Müslüman kardeşleriz buna bakın dedi hemen ceza verdiler o zaman bu yazar çizer tayfasının gıkı çıkmadı. Niçin çünkü hoca islamdan bahsediyordu bugün çıkmışlar bol keseden sallıyorlar yok şöyle olmalı böyle olmalı bakın bir kez daha ikaz ediyoruz milletin ortak paydası olan İslamı kendinize ölçü almaz iseniz ne güney doğu sorunlarını güney batı problemleri çözemezsiniz. Çünkü İslamsız saadet olmaz bu batılıların düzenini ölçü alırsanız bundan bu millete hayır gelmez onların düzenin kendilerine hayrı yok nesilleri erimiş robotlaşmış zihniyetleri kokuşmuş bütün dünyayı bir avuç azınlığın mutluluğu için sömürüyorlar. Tarihin hiçbir evresinde bunlardan kimseye bir hayır gelmemiş bizemi gelecek batılda hayır aramak beyhudedir uyanın aslınıza dönün kendi medeniyetinize kendi inancınıza sarılın çünkü başka çözüm yolu yoktur. İşte bundan dolayı milli görüş ve onu temsilcisi saadet partisi tek çözüm yoludur bundan dolayı bu yaptığınız çalışmalar çok önemlidir bıkmadan usanmadan çalışmaya devam edeceğiz emeği geçen herkese teşekür ederim dedi.

Alucralı Milli Görüşçülerin İstanbul Buluşması
Alucralı Milli Görüşçülerin İstanbul Buluşması
Alucralı Milli Görüşçülerin İstanbul Buluşması
Alucralı Milli Görüşçülerin İstanbul Buluşması
Alucralı Milli Görüşçülerin İstanbul Buluşması
Alucralı Milli Görüşçülerin İstanbul Buluşması
Alucralı Milli Görüşçülerin İstanbul Buluşması
Alucralı Milli Görüşçülerin İstanbul Buluşması

09 May 2013 - 21:00 İstanbul/ Beyoğlu- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Alucra Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Alucra Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Alucra Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Alucra Haber değil haberi geçen ajanstır.