HERŞEY GİRESUN İÇİN

4. yıldır yapılan, Giresunluları bir araya getiren, ilçeler arasında kültür kaynaşmasını, hemşerilerin hasret gidermesini, Giresun ve ilçelerinin tanıtımı, aynı zamanda ileriye dönük Giresun ekonomisine katkı sağlayacak, dost düşman herkesin hayranlığını kazanan "Giresun Günleri" etkinliklerinin durum değerlendirmesi yapmak üzere Giresun Medya Platformu yönetim kurulu Eyüp Piyerloti'de bir araya geldi.

Toplantıya davet edilen Giresun Federasyonu Başkanı ve Giresun Günleri Organizasyon Komitesi Başkanı Hasan Turan ile Giresun Dernekler Birliği Başkanı Halil Kütük ve Medya Tanıtım Birim Başkanı Murat Aydın'a emek ve katkılarından dolayı teşekkür edildi. Giresun Medya Platformu Başkanı A.Şükrü Kara, "etkinliğin amacı doğrultusunda yapıldığını ve çok ses getirdiğini, Giresun ve ilçelerinin tanıtımında önemli bir yer tutacak bu Feshane ateşini, ekonomik, sosyal kültürel kalkınmasında Giresun için bir kıvılcım olmasını diliyoruz" dedi.

Giresun Federasyonu Başkanı Hasan Turan konuşmasında, Giresun Medya Platformu üyelerine teşekkürlerimi sunuyorum, bizleri buraya çağırarak onurlandırdınız. Ayrıca "Feshane’de olağanüstü bir çaba gösterdiniz onun içinde Organizasyon Komitesi adına şükranlarımı sunuyorum. Sizler halkımız ile aramızda köprü görevi kurdunuz. Yaptığınız yayınlar, standınıza gelen konuklar, yapılan röportajlar ve haberlerle Giresun Günlerinin tanıtımında büyük emek sarf ettiniz. Giresun ilçelerinin birbirinden kopuk olarak yaşadığı, fakat Feshane dolayısı ile kültür kaynaşması olduğu, herkesin birbiri ile hasret giderdiği, sohbet ettiği kaynaşma ve dayanışma gösterdiği bir etkinlik oldu" dedi. Turan, Giresun'u metropole taşırken, burayı köyleştirmek değil, hemşerilik anlayışıyla şehirliliği birleştirmek, şehir ortamında şehirlilik anlayışıyla Giresun ve ilçelerinin tanıtımını, güzelliklerini göstermek istediklerini belirtti. Hasan Turan daha sonra "Taşrada şehirlilik bilincinin oluşmasını sağlamak istedik. Bunu da hemşerilerimiz büyük ölçüde başardılar. Stant önlerinde folklor gösterileri ile beraber davul zurna ve kemençenin kültürel kaynaşmanın en iyi örneklerinden biri olduğunu söyledi. Sanatçılarımız da bu kültürel kaynaşmaya büyük katkı sağladılar" dedi.

GDB Başkanı Halil Kütük, Giresunluların İstanbul’da önemli bir nüfusa sahip olduklarını, bunu herkese Feshane Giresun Günleri vasıtası ile hissettirdiklerini belirterek, Feshane’deki etkinliğin bu bakımdan önemli olduğunu söyledi. "Etkinliğin her yönüyle Giresun’u tanıttığını yüz binlerce Giresunlu İstanbul’da bir noktada buluşarak birlik ve beraberliğin gururunu yaşadıklarını gördük, ondan dolayı bizlerde çok memnun olduk" dedi.

Sadi Toygar konuşmasında; "Bu sosyal kültürel kaynaşmanın daha da güçlenmesi maksadı ile Kelkit Vadisi Medya Birliğini kurduklarını, Giresun'un kuzeyi ve güneyi ile birlik, beraberlik içinde, Giresun Medya Platformu ile beraber Giresun ve ilçelerinin tanıtımı yapacaklarını ''Her Şey Giresun İçin" felsefesi ile arkadaşlarımızla beraber elimizden gelen bütün gayreti göstereceğiz" dedi.

Feshane Giresun Günlerinin önümüzdeki yıllarda daha görkemli olması için, toplantıya katılanlar, Organizasyon Komitesi Başkanı Hasan Turan’a medya ve etkinlik projeleri hakkında öneriler sundular.

Toplantıya, platform üyeleri A.Şükrü Kara, Sadi Toygar, Hasan Kübüç,Tülay Dolu, Selim Dolu, İbrahim Balcıoğlu, Oğuzhan Kılıçarslan, Şeref Sinir ve Metin Ruşen katıldılar.

Haber: Sadi Toygar

Sebinmedya.com

24 Nis 2010 - 21:36 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Alucra Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Alucra Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Alucra Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Alucra Haber değil haberi geçen ajanstır.