Çamoluk, Ak Parti'de Seçim Bilmecesi

18 Aralık 2011 Cumartesi günü yapılacak olan Ak Parti Çamoluk ilçe Seçim kongresin öncesinde garip gelişmeler yaşanıyor.

Eskiilçe Başkanı Zeki Karabul’un seçimlerden dört ay önce verdiği istifadilekçesini gerekçe göstererek görevden alan Ak parti Giresun İl Yönetimionun yerine Hafız Geco yu atamıştı.

18Aralık ta kongreye gidecek olan Ak parti Çamoluk teşkilatında,tek adayla kongreyapılması çalışmalarından netice alınamayınca,iki adaylı kongre gündemde.

Başkanlıkiçin mevcut İlçe Başkanı Hafız Geco aday olurken,ayrıca Ak Parti Çamoluk SKMbaşkanı Sefer Gürde aday olduğunu açıkladı. Yapılan çalışmalarda anlaşmaolmayınca, Giresun İl Yönetimi görüşünü Mevcut Başkan Hafız Geco’ olarakaçıkladı.

Dahaöncede Rize Millet Vekili Mustafa kara Çamoluk’a gelerek temayül yoklaması yaptırdı,ancak yapılan temayül yoklamasından, muhalif tarafın haberdaredilmediği, ve oy kullanmak için gelenlere de , yönetim tarafından zorlukçıkarıldığı bildirilmişti.

Yapılacakolan seçimde oy kullanacak delegelerinde , yeni yönetim tarafından seçimyapılmadan belirlendiği iddia edildi.

SeferGür ve arkadaşlarının yapılan delegeleri öğrenme çabalarının ise sonuçsuz kaldığı açıklandı. Yapılan açıklamada,delegelerin kimler olduğunuöğrenmek ve bu yönde çalışmalarını yapabilmek için yoğun gayretsarfettiklerini, ancak çabalarının sonuç vermediğini söylediler. Kendilerinindelege listesini öğrenmek için, Alucra Yüksek Seçim Kuruluna müracaatettiklerini,Seçim Kurulunun da kendilerine, seçimlere on gün kalalistelerin askıya çıkacağını ve buradan öğrene bileceklerinin söylendiğiniaçıkladılar.

12Aralık’ta delege listelerini görmek için giden Sefer Gür vearkadaşlarına,listelerin Cumartesi,Pazar askıda kaldığı ve indirildiğisöylenerek delege isimlerinin verilmediği açıklandı.

Konuylailgili olarak Açıklama yapan Sefer Gür,” Alucra’da görüştüğüm bir yetkililistelerin askıya çıkarılmadığını ve çıkarılmış gibi tutanak tutulduğunusöyledi” dedi.

Kendilerininseçimlere katılmaması ve başarılı olmamaları için farklı engellerin ve zorluklarınçıkarıldığını söyleyen Sefer Gür” yapılanları hep delegemiz görüyor,bizdelegemizin sağ duyusuna güveniyoruz, bizim istediğimiz Çamoluk,Çamoluk’tanyönetilsin,Çamoluk’ta kumandalı yönetim olmasın” dedi.

Dahaönce de Giresun İl Yönetiminden bir yetkilinin, “siz kazansanız dahi görevdenalırız” dediği Sefer Gür ve ekibine Çamoluk Esnaflarının destek vererekyapılanlara tepki gösterdikleri açıklandı.

Yapılanaçıklamalarda, yerel seçimlere başkan olarak giren Hafız Geco’nun, yanlışpolitika ve tutumlarından dolayı iki belediye başkanlığının dakaybedildiği,buna rağmen neden Hafız Geco isminde ısrar edildiğinianlayamadıklarını söylediler.

HafızGeco isminin Ak Parti Çamoluk Teşkilatının İstanbul kanadı ve Giresun İlYönetiminin istediği Çamoluk’ta ki esnaf ve üyelerin büyük çoğunluğunun daSefer Gür’ü destekledikleri bildirildi. Alınanbilgilere göre isimleri saklanan delegelerin de büyük çoğunluğununyönetime yakın isimlerden oluşturulduğu ve aynı aileden beş kişinin delegeolarak gösterildiği yönünde.

Özellikleİstanbul’da ki Çamolukluların da delege yapıldığını ve seçim içinÇamoluk’a geleceklere otobüs kiralanacağı bildirildi. Büyük çekişmelere sahne olması beklenen,AkParti Çamoluk İlçe Teşkilatı Kongresi 18 Aralık 2011 Cumartesi günü YeşilırmakÇay Bahçesinde yapılacak.

Çamoluk Haber

15 Ara 2011 - 20:27 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Alucra Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Alucra Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Alucra Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Alucra Haber değil haberi geçen ajanstır.