Beyoğlu’nda Artıracağımız Oylar Büyükşehir'e Uzanacak

CHP Beyoğlu Belediye Başkan A.Adayı Mehmet KARAMUSTAFAOĞLU Beyoğlu bölgesinde çalışmalarını sıklaştırdı.

Karamustafaoğlu, "Beyoğlu'nda doğmuş büyümüş bir birey olarak Beyoğlu'nun sorunlarını, komşularımın arkadaşlarımın evinden yurdundan göçe zorlanmasını önlemek, sosyal demokrasinin bayrağını Beyoğlu'nda dalgalandırmak için aday oldum" dedi.

CHP Beyoğlu Belediye Başkan Aday adayı İnşaat Yüksek Mühendisi Mehmet Karamustafaoğlu yaptığı açıklamada:

"Ben CHP'liyim. Sosyal demokrat CHP'nin Beyoğlu Belediye Başkan Aday Adaylarından sadece bir tanesiyim. Sosyal demokrasinin evrensel ve her ülkenin gerçeklerine uygun olarak tezleri vardır. Çözüm önerileri vardır. Tarihten de gördüğümüz gibi, sosyal demokrasi yerel yönetim anlayışı ile diğer ideolojilere örnek olan, ışık tutan bir ideolojidir.

Sosyal demokrasi yerinden yönetimi önceler. Yani insanı merkeze koyar. İşte bizler de bu inançla yola çıktık. Sosyal demokrat ideolojinin temel ve vazgeçilmez hedefi insanların mutluluğudur. Her projemizde, her çabamızda, her sözümüzde, her dokunuşumuzda insanlarımızı daha mutlu, daha özgür ve daha huzurlu kılmayı hedefliyoruz.

Beyoğlunda insanımızı, Beyoğlulu tüm yurttaşlarımızı çalışmalarımızın tam da merkezine oturtmak istiyoruz. Bize oy veren vermeyen her Beyoğluluyu yönetimin paydaşı yapmak istiyoruz. Verdikleri oyların hesabını sorabilecekleri demokratik bir belediye ortamını onlara tüm olanakları ile sunmak istiyoruz. Belediyemize vergi ödeyen her Beyoğlulu hemşerimizin, verdiği verginin nerelere, nasıl ve neden harcandığını bilmesi demokrasinin gereğidir.

Beyoğlulunun hesap sorabilmesi için kaynakta verimli, çalışmalarda açık ve katılımcı, hizmette adil ve eşitlikçi olmak istiyoruz. Gün ışığında bir yönetim örneği sergilemek istiyoruz.

Yerel Demokrasi odağı bir Beyoğlu yaratmak istiyoruz. Muhtarlar ve sivil toplum örgütlerinin, kentin yönetimine daha fazla katılması için çalışacağız. Beyoğlu'nda çoğulcu demokrasiyi yaşama geçirerek, etkin bir yerel yönetim sağlayacağız. Yerinden, katılımcı, yaygın, kolektif bir yönetim gerçekleştirmek istiyoruz. Parti örgütümüzü, sivil toplumu, muhtarları ve çalışanları yönetim sürecinin temel dinamikleri haline getirmek istiyoruz. Bu anlamda Beyoğlu'muzu gerektiği sayıda bölgelere ayırarak her bölgede tam teşekküllü ve donanımlı hizmet birimleri oluşturmak, yönetime bu birimleri dahil etmek, yetkiyi de bu bölgelere devretmek istiyoruz. Her bölgede yerel konseyler oluşturmak ve bu konseyleri hizmet sürecine katmak istiyoruz. Yerel konseyde yer alacak kişileri bölge sakinleri ile birlikte belirlemek istiyoruz.

Böylelikle Belediye Başkanı'nın yetkilerinin büyük bir kısmı hemşerilerimizden oluşan birimlere devredilmiş olacaktır. Biz bölgeler arası denetim ve koordinasyon görevini üstleneceğiz. Bölgelerin ihtiyaç duyduğu bütçeyi ve diğer gereksinmeleri karşılayacağız. Böylelikle çoğalan zamanımızı yurttaşlarımızı dinleyerek, onlarla buluşarak, onlara dokunarak, onların dert ve şikayetlerini dinleyip, sorunlarına çözüm üreterek geçireceğiz. Çünkü bizler sosyal demokratız, tek kişi yönetimine değil kadro siyasetine inanırız. Biz bu anlayışa uygun olarak kadrolarımızla beraber yürüyeceğiz. Her şeyden önce, örgütümüz, başımızın tacı olacaktır. Seçilmiş belediye meclis üyesi grubumuzla tam bir birliktelik içinde çalışacağız. Belediye meclis üyesi arkadaşlarımızı güçlü kılacağız. Çözüme ve uygulamaya fiilen katılmalarını sağlayacağız. Bu yolla bilgi ve uygulama tecrübesi kazanarak her an başka yerlerde görev alabilecek hazır kadrolar olarak yetişmelerini sağlayacağız.

kmocamliyayla12-ebf5a61c.jpgBeyoğlu'nda bizi bu hedefte başarılı kılacak model projelere imza atmak istiyoruz. Önder bir Sosyal Demokrat Belediyecilik örneğini ülkemizin tüm belediyelerine göstermek istiyoruz. Sosyal demokrat belediyeci kadrolar yetiştirerek ihtiyacı olan yoldaş belediyelerde hizmete hazır hale getirmek istiyoruz. Bu anlamda yurttaşlarımızın gurur duyduğu ve huzur bulduğu bir Beyoğlu hedefliyoruz.

Beyoğlu'nda kent aidiyetini pekiştirmek istiyoruz. Tüm hemşerileri için yaşam kalitesini yükselten ve yaşam engellerini kaldıran bir belediye yönetimini hedefliyoruz. Hemşerilerimize bilim, sanat ve sporla, birlikte yaşam kültüründe yoğrulmuş bir Beyoğlu sunmak istiyoruz. Her Beyoğlulunun doğumundan, okula başladığından, evliliğinden, yaşlılığından, vefatında haberdar olmak ve haberdar olduğumuzu kendilerine hissettirmek istiyoruz.

Beyoğlu'nu, gençlerimizin yaşamın her alanında kendilerini gerçekleştirdikleri bir kent haline getirmek amacındayız. Bu gençlerimizi ilçemizde barındırmak ve ilçemizde doyurmak istiyoruz. Gençlerimizi çağ dışı yapıların, tarikatların ve imkansızlıkların kucağına düşürmeden birer meşale gibi memleketlerine ve görev yapacakları yerlerine gönderme arzusundayız. Ve kadınlarımızın üretkenliğinden yararlanarak, Beyoğlu'nda mağduriyetle değil, sosyal yaşama katılmaları ve kendini gerçekleştirmeleriyle anılmalarını istiyoruz. Bilişim ve teknolojiyi Beyoğlu'nun soyadı yapmak istiyoruz. Belediye hizmetlerini bir tuş kadar hemşerilerimize yakın kılmak istiyoruz. Üniversiteler üzerinden akademik, odalar ve sendikalarımız üzerinden mesleki birikimden yararlanan bir belediye yönetimini hedefliyoruz.

Beyoğlu'nda ranta dur diyerek kentsel dönüşümle evlerinden barklarından atılıp göçe zorlanacak hemşerilerimizin yanında olacağız" dedi.

16 Ara 2013 - 17:01 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Alucra Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Alucra Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Alucra Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Alucra Haber değil haberi geçen ajanstır.