Bağımsız Aday Yurtsever, Hedeflerini Açıkladı

Alucra Belediye Başkanlığına Bağımsız aday olan İlçemiz esnaflarından Enver Yurtsever hedeflerini, yapacaklarını açıkladı.

Bağımsız Aday Yurtsever, Hedeflerini Açıkladı
Haber albümü için resme tıklayın

KARANLIK GÜNLERİN SONU ÇOK YAKIN

Değerli Alucralı hemşerilerim ve değerli misafirlerimiz "KARANLIK GÜNLERİN SONU ÇOK YAKIN" söylemiyle, ilçemizin makus talihini değiştirmek için çıkmış olduğum yolda herkesten destek bekliyorum.

İlçemizin içerisine düştüğü durum "KADER" değildir. Hep beraber elele vererek ilçemizi bu karanlıktan kurtaracağız. Beraber daha yaşanılabilir, dostluk, komşuluk ve samimiyetin ön plana çıktığı "YENİ ALUCRA" yı sevgi ve saygı temelinde inşa edeceğiz. Tüm halkımızın katılımıyla ilçemizi hak ettiği güzel yerlere getireceğiz.

Peki bunu nasıl yapacağız?

1. Şeffaf Belediyecilik ve Şeffaf yöneticilik anlayışını ilçemize getirerek, halkımız tarafından sorgulanabilir ve hesap veren bir belediyecilik anlayışını ilçemize kazandıracağız.

2. Sosyal belediyeciliğin ön plana çıktığı, belediye hizmetlerinden İlçemizde ki her vatandaşın her mahallenin eşit şartlarda faydalandığı bir yönetim anlayışını hayata geçireceğiz.

3. Coğrafyamızın ve dinamik genç nüfusumuzun avantajlarını da kullanarak ilçemizi bölgesel düzeyde üreten ve ürettiğini katma değere dönüştüren bir güç haline getireceğiz. Üretim biçimimizi, günümüzde en önemli rekabet unsurlarından biri haline gelen yenilikçilik ve farklılık oluşturmaya dayalı bir yapıya dönüştüreceğiz.

4. İlçemizin acil ihtiyaçlarını siz değerli halkımızla beraber belirleyip yine sizinle beraber bu ihtiyaçların karşılanması noktasında gereken adımları hızlı ve çözüm odaklı bir şekilde atacağız.

5. Vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde daha kaliteli bir yaşam sürmesini hedefliyoruz. Bu bağlamda, akıllı ve yeşil kent projeleriyle, ilçemizi daha yaşanabilir bir niteliğe kavuşturacağız. Gelecek nesillerimize tarihimizin izlerini bulacakları, iftihar edecekleri, kimliği olan bir Alucra bırakacağız.

6. İlçemiz ve ülkemiz de bulunan sivil toplum kuruluşlarıyla ortak projeler geliştirerek ilçemizin ekonomik ve manevi gelişimine katkı sağlayacak projeler üretip uygulayarak ilçemizde yeniden üreten ve kazanan kimliğiyle buluşturacağız.

7. DOKAP (Doğu Karadeniz Bölgesel Gelişme Programı) ve TKDK (Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu) projelerinin ilçemizde uygulanması ve ekonomik yatırımın önünün açılması için gereken çalışmaları yaparak gerek ilçemizde gerekse ilçemiz dışında yaşayan hemşerilerin ilçemize yatırım yapmasını sağlayacağız. Bu bağlamda ilçemizde ki işsizliğin önüne geçerek Tersine Göçü hayata geçireceğiz.

8. İlçemizin tarihi kültürel ve doğal güzelliklerinin ön plana çıkarılacağı projeler geliştirerek ilçemizi kullanılabilir mesire alanları ve sosyal yaşam alanlarıyla tanıştıracağız...

9. Belediyemize ait Araç-Makina parkını tamamen faal hale getirerek halkımızın hizmetine sunacağız.

10. Geçmiş dönemlerde yapılan yanlış yatırım ve projelerin (otogar, yurt, otopark, Topçam mesire alanı, mezbaha)yeniden ilçemiz yararına ve kullanımına yönelik tadilatına gideceğiz. İlçemiz yararına olmayan projeleri iptal ederek belediyemize getirdiği ekonomik yüklerden kurtulacağız.

11. Önce ki dönemlerde yapılan yolsuzluk ve usulsüzlükleri yargıya taşıyarak sorumluların hesap vermesi için gereken bütün adımları atacağım.

12. Yapılan yanlışlar nedeniyle belediyemiz yaklaşık olarak 60.000.000 TL (Atmış Milyon) borca sokulmuştur. Bu borcun ödenmesi için ilçemize yapılan Asfalt Plenti büyük önem taşımaktadır. Bu tesisin düzgün ve verimli çalışması için gereken adımları atanacağız.

13. Belediyemize ait bir Mıcır Üretim Tesis ve Ocağı kurarak hammadde temini noktasında problemleri sona erdireceğiz. Yine bu tesiste malzeme satışı yaparak belediyemize ekonomik girdi sağlayacağız.

14. Halk eğitim merkezi ile koordineli bir şekilde ilçemizde Kadınlara ve gençlere yönelik meslek edindirme kursları kurarak Kadın ve Gençlerimizin ticaret ve iş hayatına girişini destekleyeceğiz.

15. Sosyal Devlet ilkesi doğrultusunda ilçemize getirilen hizmetleri (iş-kur sosyal yardımlar vs.) ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasını sağlayacak ve bunu yaparken de bunun kişi veya siyasi bir hizmet olmadığını bir Devlet hizmeti olduğunu vurgulayarak vatandaşlarımızı birtakım kişilere boyun eğmek derdinden kurtaracağız.

16. Ulaşılabilir bir belediye ve belediye başkanı olacağım.

İlçemiz de yaşayan ve büyükşehirlerde yaşan bütün hemşerilerimize eşit mesafede durma anlayışımızla, milletimizin temel değerlerine dayalı birlikteliğimizi ve hemşericilik bağını benimsiyorum. Devlet ile vatandaş ilişkilerinin adalet ölçüsünde ve demokratik bir temelde sağlanması gerektiğini düşünüyor ve tüm vatandaşlarımızı çoğulcu bir yaklaşımla kucaklamaya devam edeceğimi belirtmek isterim.

Bütün bunları yaparken Alucra’yı seven gerek ilçemizde gerekse ülkemizin 4 bir tarafında yaşayan kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan, ticaretle uğraşan bütün Alucralı hemşerilerimizle yolu bir şekilde Alucra ya uğramış bütün misafirlerimizle yolu bir şekilde Alucra ya uğramış bütün misafirlerimizden destek alacak ve Alucra’yı o güzel günlere beraber götüreceğiz…

Bu süreçte “ya birlikte kardeş gibi yaşamayı öğreneceğiz ya da zavallı biçareler gibi hep beraber yok olacağız!” Martin Luther King

Bağımsız Alucra Belediye Başkan Adayı

Enver YURTSEVER

30 Oca 2019 - 21:59 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Alucra Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Alucra Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Alucra Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Alucra Haber değil haberi geçen ajanstır.