KELKİT VADİSİ MEDYA BİRLİĞİ KURULDU

Şebinmedya sitesi haber müdürü Sadi Toygar ve Halkla İlişkiler müdürü Metin Ruşen'in Çamoluk.net editörü Mustafa Bayındır'a gerçekleştirdikleri ziyarette gündeme gelen "KELKİT VADİSİ MEDYA BİRLİĞİ" için ilk adım Çamoluk Derneğinde atıldı.

Çamoluk.net editörü Mustafa Bayındır'ın ev sahipliği yaparak tertiplediği kahvaltılı toplantıya Şebinmedya.com adına Sadi Toygar ile Metin Ruşen, Alucra.com adına Tülay Dolu, Alucrahaber.com adına Kadir Bekiroğlu, Bilal Türker ve Vadininsesi.com adına da Uğur Aydın katıldı. Kahvaltı ile başlayan toplantı Çamoluk Derneği Gençlik ve Burs Komisyonu salonunda devam etti.

Ev sahibi Mustafa Bayındır yaptığı konuşmada: Değerli ağabeyler ve Değerli Tülay abla, Çamoluk Derneğine tekrar tekrar hoşgeldiniz, Sadi ve Metin ağabeylerin bana gerçekleştidikleri ziyaretleri esnasında Sadi ağabey bu konuya değinmiş ve benimde hoşuma gitmişti. Bu noktada ön ayak olmak ve sizleri misafir etmek içinde böyle bir kahvaltılı toplantı tertiplemeyi düşündüm ve sizlerde sağolunuz teveccüh edip teşrif ettiniz. Bizim Kelkit Vadimizde yaptığımız ciddi bir iş var ve üstlendiğimiz ciddi bir misyon var ve hepimiz bu işi sadece gönlümüzden gelerek sevdiğimiz için yapmaktayız. Bundan sonraki süreçte Kelkit Vadisinin birbirinden daha iyi haberdar olabilmesi ve daha etkileyici haberlerin konuların gündeme getirilmesi için birlikte hareket etmemiz gerektiğini düşünmekteyim. İlçelerimizin hassas konuları ve yumuşak karnı diyeceğimiz yanları vardır, buralara dikkat ederek birbirimizle daha sık haber alışverişi yapmamız gerektiğine inanmaktayım dedi.

Sadi Toygar ise konuşmasına Mustafa Bayındır'a teşekkür ederek başladı. Toygar; Uzun zamandır böyle bir oluşumun gerçekleşmesini düşlüyordum ve bugün bu oluşum için ilk kez adım atmış bulunmaktayız. Biz medya olarak derneklerimizi-vakıflarımızı yaptığımız haberlelerle yönlendirmeli ve onların çalışmalarını dahada özetle Kelkit Vadisindeki hareketliliği gündeme taşımalıyız. Bunun içinde sistemli ve iletişimin sürekliliğini sağlayarak çalışmalarımızı bu birlikteliğimiz altında devam ettirmeliyiz, dedi.

Tülay Dolu konuşmasında Sadi Toygar'ın böyle bir çalışmadan daha önce kendisine bahsettiğini söyleyerek konuşmasına başladı. Dolu; Kelkit Vadisi ilçelerinin ve özellikle Şebinkarahisar-Alucra-Çamoluk arasındaki haberlerin yoğun olarak paylaşıldığını ve kurulacak bir birlik ile çalışmaların daha iyi olacağına inandığını dile getirdi. Dolu, Giresun Medya Platformuna da vurgu yaparak, Giresun Medya Platformunda da aktif olunmasını gerekitiğini belirtti.

Alucrahaber.com genel yayın editörü Kadir Bekiroğlu ve sebinmedya.com Halkla İlişkiler Müdürü Metin Ruşen ise yaptıkları konuşmada Kelkit Vadisinin haber yoğunluğundan ve ilçeler arasındaki haber alışverişinden söz ettiler.

Karşılıklı konuşmaların yapıldığı toplantı sonrasında "KELKİT VADİSİ MEDYA BİRLİĞİ" organizasyon şeması oluşturuldu.

KELKİT VADİSİ MEDYA BİRLİĞİ"NİN ORGANİZASYON ŞEMASI

Başkan: Sadi TOYGAR

Bşk.Yrd.: Tülay DOLU

Genel Sekreter:Mustafa BAYINDIR

Basın Danışmanı: Kadir BEKİROĞLU

Halkla İlişikiler: Metin RUŞEN

Kültür Komisyonu: Mustafa KILIÇ

Sanat Komisyonu: Uğur AYDIN

Ankara Temsilcileri: Güven GÜRBÜZ

Yavuz KAYACIK

KELKİT VADİSİ MEDYA BİRLİĞİNİN AMACI

Giresun'un güney kısmında bulunan ilçelerinin bulunduğu Kelkit Vadisindeki Şebinkarahisar, Alucra, Çamoluk medyasının bir araya gelerek kurduğu "Kelkit Vadisi Medya Birliği" nin amacı Giresun ve Kelkit Vadisinin ortak çıkarları ve ortak değerleri için birlikte hareket edilmesini sağlamaktır.

Aynı zamanda Giresun Medya platformuna da üye olacak olan "Kelkit Vadisi Medya Birliği" ilişkileri sağlam tutmak, güç birliğini dar bölge sistemine esas alacak şekilde geliştirerek çalışmaları ortak değerler üzerine kurarak, koordineli bir şekilde meselelerin çözümüne katkı amacı ile güç birliği kurulmuştur. Kelkit Vadisi Medya birliği, vatandaşlarımızla devlet arasındaki ilişkileri düzenlemede bir kamu görevi yapmakta,halkımızın ve sivil toplum örgütlerimizin en büyük destekçisi olacaktır. Vadi basını, yöre halkının kültürel kimliğini korumak, haklarına sahip çıkmak, yöreye saygın bir konum kazandırmak görev ve yükümlülüğünü üstlenmektedir. Çünkü bizler, yayımladığımız haberler, fotoğraflar, ele aldığımız sorunlar, yörenin kültürel ve sosyal etkinliklere ilişkin bilgileri doğru bir şekilde okuyucularına aktarmaktadır.

SADİ TOYGAR Kelkit Vadisi Medya Birliği Bşk.

Haber:Uğur AYDIN

20 Nis 2010 - 18:54 - Kültür & Sanat


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Alucra Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Alucra Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Alucra Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Alucra Haber değil haberi geçen ajanstır.