4 İlçeye Modern Mezbahane Yapılıyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
4 İlçeye Modern Mezbahane Yapılıyor
Giresun'da 4 ilçede AB standartlarında mezbaha yapımı için Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığına (DOKAP) 9 milyon lira bütçeli projeyi kabul etti.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

İl genelinde halen 5 onaylı belediye mezbahası bulunduğunu, iki ilçede de inşaat çalışmalarının devam ettiğini vurgulayan Giresun Gıda,Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muhammet Angın, Dereli, Tirebolu, Görele ve Yağlıdere ilçelerinde kesimhane yapılması amacıyla müdürlük tarafından hazırlanan projenin DOKAP tarafından kabul edildiğini aktardı.

Projenin toplam bedelinin 9 milyon 290 bin lira olduğunu kaydeden Angın, şunları ifade etti:

"İnşaat çalışmalarını belediyelerin yürüteceği ve il müdürlüğümüzün de teknik danışmanlık sağlayacağı proje kapsamında bu 4 ilçemize modern mezbahalar kurulacak. Etlerin hijyenik nakli için frigofrik araçlar alınacaktır. Bunlara ilaveten bir ilçemiz soğuk hava deposu ve hayvan pazarı da yapılacaktır. Projenin toplam bütçesi 9 milyon 290 bin lira olup, yüzde 80’ini DOKAP, yüzde 20’sinide ilgili belediyeler karşılayacaktır."

Angın, proje tamamlandığında mezbaha sorununun kökten çözüleceğini ve sağlıksız koşullarda kesim yapılmasının önleneceğini vurgulayarak, "Ayrıca teknik ve hijyenik ortamda, veteriner hekim kontrolünde kesime bağlı olarak et karkas kalitesinin yükselmesi nedeniyle hayvancılığın gelişimine de önemli katkı sağlayacağı değerlendirilmektedir." ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler:
Giresun’da PKK’lı Terörist Teslim OlduÖnceki Haber

Giresun’da PKK’lı Terörist Teslim Oldu

Kore Gazisi Ali Yangaç Vefat EttiSonraki Haber

Kore Gazisi Ali Yangaç Vefat Etti

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar