500 Kişilik Ekip Seferber

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
500 Kişilik Ekip Seferber
Giresun’da 22 Ağustos akşamı yaşanan 11 kişinin hayatını kaybettiği selde kaybolan 4 kişiyi arama çalışmaları sürüyor.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sel afetinde kayıp vatandaşların bulunabilmesi amacıyla 500 profesyonel personelin görev aldığını ifade etti.

Çalışmaları yerinde inceleyen Bakan Süleyman Soylu, Giresun Valiliği’nde düzenlenen, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun da katıldığı koordinasyon ve değerlendirme toplantısında gelinen noktanın ele alındığını söyledi.

Kayıp vatandaşların bulunabilmesi amacıyla 500 profesyonel personelin görev aldığını ifade eden Soylu, Espiye, Tirebolu-Doğankent ve Çaldağ köyünde arama çalışmalarının sürdürüldüğünü vurguladı.

Bakan Soylu, ilçede yeni yerleşime yönelik çalışmalar kapsamında ise hasarlı yapıların yıkımının devam ettiğine dikkati çekerek, “Bu konuda vatandaşlarımızla da karşılıklı değerlendirmeler yapıyoruz. Bir taraftan da esnafımız, buradaki vatandaşlarımız karşı karşıya kalmış oldukları hasarın onarılmasını temin ediyorlar. Yine bunun dışında da normal hayata dönebilmek içinde hızlı bir şekilde onlar da gayret sarf ediyorlar.” ifadelerini kullandı.

Giresun çevresindeki şehirlerden İl Özel İdaresi yetkililerinin bölgeye geldiğini aktaran Soylu, afet nedeniyle ilçelerde keşiflerin yapıldığını, böylelikle ne kadar yatırımın yapılacağının belirleneceğini ifade etti.

Anahtar Kelimeler:
İlçe Eşrafından Ahmet Demirağ (Yeşil Ahmet) Vefat EttiÖnceki Haber

İlçe Eşrafından Ahmet Demirağ (Yeşil Ahm...

Hasan Ali Tütüncü Dualarla AnıldıSonraki Haber

Hasan Ali Tütüncü Dualarla Anıldı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar