Alucra Barajı Yeniden İhale Edildi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Alucra Barajı Yeniden İhale Edildi
15 Mart 2019 tarihinde ana gövdede meydana gelen çökme sonucu patlayan Alucra Barajı yeniden DSİ 22.Bölge müdürlüğü tarafından yeniden ihale edildi.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Karabörk - Fevzi Çakmak - Yeşilyurt köylerimiz sınırlarında yapılan Alucra Barajında 15 Mart 2019 tarihinde ana gövdede meydana gelen patlak nedeniyle büyük bir tehlike oluşturmuş, DSİ Genel Müdürlüğü yetkililerince barajın kapakları açılarak su güvenli seviyeye kadar boşaltılmıştı.

Bu haliyle üzerinden 1,5 yıl geçen Alucra Barajında yeniden ihale yapıldığı bilgisi geldi.

DSİ ve yüklenici firma yetkililerinden alınan bilgilere göre, Alucra Barajı rehabilitasyon projesinin sözleşmesi 05.08.2020 tarihinde DSİ 22.Bölge müdürlüğünde imzalandı. Ankara merkezli Petek Proje Mühendislik Müşavirlik A.Ş ile yapılan sözleşmede onarım için proje çalışması yapılmaktadır. Zigana tüneli gibi bir çok tünel, otoyol, gölet ve baraj inşası yapan firma, Alucra Barajı için özel bir çalışma yaptıklarını ilettiler.

Firma yetkililerinden aldığımız bilgilere göre, 11.08.2020 tarihinde DSİ tarafından yer teslimi yapılarak sondaj çalışmalarına başlanıldığını, çıkacak sondaj ve yer raporlarına göre onarım çalışmalarına başlayacağı ifade edildi.

2021 yılı ilk döneminde rehabilitasyon projesinin tamamlanması akabinde de Alucra'da çalışmaların başlanılacağı iletildi.

Anahtar Kelimeler:
Deva Partisi Alucra'da ÖrgütleniyorÖnceki Haber

Deva Partisi Alucra'da Örgütleniyor

Alucra Otogarı Yeni Yerinde Hizmete GiriyorSonraki Haber

Alucra Otogarı Yeni Yerinde Hizmete Giri...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar