Alucra Dondu, Sıcaklık eksi 28’e Kadar Düştü

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Alucra Dondu, Sıcaklık eksi 28’e Kadar Düştü
Giresun’un Alucra ilçesinde kar yağışı ve tipi yerini soğuk havaya ve ayaza bıraktı. İlçede sıcaklık -28’lere kadar düşerek rekor kırdı.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Hava Soğukluğu Plakayı Yakaladı

Kış aylarının en çetin geçtiği ilçelerden biri olan Alucra’da geçtiğimiz hafta etkili olan kar yağışı sonrası soğuk hava etkisini gösterdi.

11 şubat tarihinde ilçede hava sıcaklığı ise eksi 28 derece kadar düştü. Hayatı olumsuz etkileyen soğuk hava nedeniyle birçok iş yerinin camı ve sokaktaki çeşmeler dondu, çatılar da ise buz sarkıtları oluştu. Sabah iş yerini açmaya gelen esnaflar çeşitli yöntemlerle don tutmuş camı temizlemeye çalıştı.

Son Yılların En Soğuk Gecesi

İlçe esnafları, “Alucra'da hava soğukluğu ilimiz Giresun'un plakasını yakaladı. Uzun yıllardır bu kadar eksi derecelere şahit olmamıştık, geçen hafta yağan kardan sonra kuru soğuk etkili olmaya başladı. İlçemizde sabah saatlerine doğru hava sıcaklığı -28 dereceyi gördü. Yollar dondu, sular dondu, çok aşırı bir kuru soğuk hava ve ayaz var. İşi olmadığı müddetçe kimse dışarı çıkmıyor hayat şuan durmuş diyebiliriz” ifadelerini kullandı.


Anahtar Kelimeler:
Elazığ Depremi Sonrası Okullar Boşaltıldı Önceki Haber

Elazığ Depremi Sonrası Okullar Boşaltıld...

Cumhurbaşkanı Erdoğan Hemşehrimizin Nikah Şahidi OlduSonraki Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan Hemşehrimizin Nika...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar