Alucra Halk Eğitim Merkezi'nde Maske Üretimi Başlandı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Alucra Halk Eğitim Merkezi'nde Maske Üretimi Başlandı
İlçemiz Kaymakamı Hasan Hüseyin Uzan’ın talimat ve teşvikleriyle, içinde bulunduğumuz zor günlerde koronavirüs salgınına karşı halkımızın ihtiyacı olan maskelerin üretimine Alucra İsmail Hakkı Tekışık Halk Eğitimi Merkezinde başlandı.

Koronavirüs (Covid-19) salgını sonrası başta maske olmak üzere kolonya ve dezenfekte ürünlere talep artması üzerine alınan tedbirler kapsamında virüse karşı mücadelede aktif çalışan kamu personelleri ve vatandaşların maske ihtiyacını karşılamak için İlçemiz Kaymakamı Hasan Hüseyin Uzan'ın talimat ve teşvikleriyle Halk Eğitimi Merkezimiz, maske üretimine başladı.

Alucra İsmail Hakkı Tekışık Halk Eğitimi Merkezindeki derslikte daha önceki kurslarda kullanılan dikiş makinesi vb. ekipmanların kullanılmasıyla üretilen maskeler, Kaymakamlığımız tarafından sivil toplum kuruluşları, kamu kurumları ve halkımızın kullanımı için dağıtılacaktır.

Merkezimizde gönüllü öğretmen, usta öğretici ve kursiyerler ilk etapta 10.000 adet maske yapmak için çalışıyor. Bu süreçte desteklerini bizlerden esirgemeyen Alucra Kaymakamımız Hasan Hüseyin Uzan'a, maskelerin kesimini yaparak kurumumuza gönderimini sağlayan Giresun Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Salih Uzun'a ve özveriyle çalışan herkese gönülden teşekkür ederiz.

Anahtar Kelimeler:
Karadikmen Köyünde 2 hane Karantinaya AlındıÖnceki Haber

Karadikmen Köyünde 2 hane Karantinaya Al...

Çakrak Köyüne Baz İstasyonu KuruluyorSonraki Haber

Çakrak Köyüne Baz İstasyonu Kuruluyor

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!