Alucra MYO'da Yeni Bölüm Heyecanı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Alucra MYO'da Yeni Bölüm Heyecanı
Giresun Üniversitesi Alucra MYO Yönetimi, Müdür Yrd. Doç. Dr. Fikret Uslucan başkanlığında bir heyetle Rektörümüz Prof. Dr. Cevdet Coşkun’u makamında ziyaret ettiler.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

7 Şubat 2018 Çarşamba günü gerçekleşen ve Yüksekokul Müdür Yardımcıları Öğr. Gör. Osman Serdal Karapınar ile Öğr. Gör. Sefa Eyyüp Çiçek’in de hazır bulundukları ziyarette, Alucra MYO’da açılması planlanan yeni bölüm ve programlar için fikir alış-verişinde bulunuldu.

Yüksekokul bünyesinde; Bilgisayar Kullanımı Bölümü- Bilgi Yönetimi Programı, Ulaştırma Hizmetleri Bölümü- Posta Hizmetleri Programı ile Bitkisel ve Hayvansal Üretimi Bölümü- Süt ve Besi Hayvancılığı Programını açmak istediklerini dile getiren Sayın Uslucan, açılacak bu bölümlerin Alucra MYO’nun eğitim yelpazesini genişleteceğini ve öğrenci kapasitesini arttıracağını söyledi.

Merkez ve ilçelerdeki tüm birimlerin ihtiyaçlarını belirlediklerini ve sırası geldikçe bunları giderme noktasında çalışmalar yaptıklarını belirten Rektörümüz, Alucra MYO’a açılması istenilen yeni bölümlere olumlu baktıklarını, hali hazırda açık olan Yönetim ve Organizasyon Bölümü- Sağlık Kurumları İşletmeciliği Programına da akademisyen ve öğrenci alımı için çalışmaların başlatılacağını söyledi.

Alucra’da Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu açılması ve bu okul bünyesinde ilk etapta Bilgi ve Belge Yönetimi, Sigortacılık ve Risk Yönetimi, Muhasebe ve Finans Yönetimi ile Sağlık Yönetimi Bölümlerinin açılması hususunda taleplerin olduğunu belirten Rektörümüz, bu taleplere de olumlu yaklaştıklarını, bununla ilgili yapılacak çalışmaları da değerlendireceklerini söyledi.

Yeni bölüm ve programlar açarken sadece Üniversitenin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmadıklarını, bu bölüm ve programların açılacağı ilçelerin genel durumunu ve sosyo-ekonomik yapısını da dikkate aldıklarını söyleyen Rektörümüz, amaçlarının Üniversiteyi ve şehri bir bütün halinde geliştirmek, kalkındırmak olduğunu söyledi.

Alucramıza şimdiden hayırlı olsun. Bundan sonraki süreçte siyasetin ve STK'ların özellikle Alucra Vakfının okulumuza açılacak yeni bölümler için ağırlığını hissettirmesini bekliyoruz.

Anahtar Kelimeler:
Esnaf Odasından Başkan Kaymakçı'ya ZiyaretÖnceki Haber

Esnaf Odasından Başkan Kaymakçı'ya Ziyar...

Çamoluk'a Şehit Ateşi Düştü, Afrin'de Şehidimiz VarSonraki Haber

Çamoluk'a Şehit Ateşi Düştü, Afrin'de Şe...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar