Alucra Vakfında Gündem Okmeydanı Kentsel Dönüşümü

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Alucra Vakfında Gündem Okmeydanı Kentsel Dönüşümü
Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Toplantısı Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız'ın da katılımıyla Alucra Vakfında gerçekleşti.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Okmeydanı'nı sağlıklı bir yaşam alanına dönüştürmek için hayata geçirilen Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesi için geri sayım başladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 1,5 milyon metrekarelik alanda hayata geçirilecek proje ile yaklaşık 8 bin 300 bina, 25 bine yakın bağımsız bölüm dönüştürülecek.

Yılsonunda Fetihtepe Mahallesi’nde ilk kazmanın vurulacağı proje için Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız'ın da katılımıyla Alucra Vakfı’nda ‘Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Toplantısı’ düzenlendi.

Proje hakkında bilgi veren Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, “Bütün Türkiye’de kentsel dönüşümü yapan kurum Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’dır. Okmeydanı’nda kentsel dönüşümü de Bakanlığımız yapacak. Kimseyi Okmeydanı’ndan çıkartmadan bir kentsel sönüşüm yapılacak. Okmeydanı konut yoğunluğundan dolayı en zor yer. Okmeydanı’nın kaybedecek zamanı yok. Bizim hep birlikte elimizi taşın altına koyma konusunda irademizi netleştirmemiz lazım. Kimseyi kırmadan, hakkına hukukuna dokunmadan, gönül rızasına dayalı bir dönüşüm olacak. Kimseyi mağdur etmeden deprem esaslı bir dönüşüm olacak. Kasım ayında başlamayı düşündüğümüz dönüşümü yapacak olan da devletimizin bizzat kendisidir. Biz de buradayız, sizler de buradasınız. El birliğiyle çocuklarımıza daha sağlam, daha sağlıklı ve daha yaşanılabilir bir Okmeydanı’nı bırakmış olacağız” dedi.

Vatandaş'ın Kafası Karışık

Teknik detayları Beyoğlu Belediye Başkan Yardımcısı Şuayip Korkmaz anlattı. Yapılacak çalışmaları ve imar planlarından bahseden Korkmaz, Kasım 2020'de ilk kazmayı vurarak çalışmalara başlayacaklarını ifade etti. Soru cevap kısmına kalmadan toplantıdan ayrılan Başkan Haydar Ali Yıldız'ın yerine Şuayip Korkmaz soruları cevaplamaya çalıştı.

Alucra Vakfı Başkanı Süleyman Baba ilerleyen bir tarihde vatandaşların akıllarında bir takım soru işaretleri kaldığını ve bu toplantının büyük köy dernekleri loklallerinde tekrar yapılması önerisiyle toplantı sonlandırıldı.

Toplantının Tamamını İzlemek İçin Tıklayınız...

Anahtar Kelimeler:
Alucra'da Sanayi Esnafı Toz ve Çamurdan KurtuluyorÖnceki Haber

Alucra'da Sanayi Esnafı Toz ve Çamurdan...

Alucra'nın Köylerinde Planlı Elektrik KesintisiSonraki Haber

Alucra'nın Köylerinde Planlı Elektrik Ke...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar