Alucra ve Giresun STK'ları Sessiz Kaldı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Alucra ve Giresun STK'ları Sessiz Kaldı
İstanbul Pendik'te Alucralı hemşehrimiz Ömer Dokumacı'nın evi tamamen yanarak kullanılamaz hale geldi.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Olay 3 Kasım 2019 tarihinde meydana geldi. Yaşanan yangın sonrası gönül isterdi ki başta Alucra Vakfı, Alucra Gönül Dostları, Giresun Vakfı, Giresun Federasyonu yada başında Alucra ve Giresun geçen ne kadar sivil toplum kuruluşu varsa bu hemşehrimize sahip çıksın, yarasına merhem olsun!

Ama öyle olmadı, Giresun Günlerinde boy gösterenler, plaket üstüne plaket alıp verenler sessiz kalmayı seçti. Evi kullanılamaz halde sokak ortasında kalan bu hemşehrimizin durumuna maalesef kayıtsız kaldılar.

Yangın olayından 15 gün sonra konuyla alakalı Ataşehir Giresunlular Dernek Başkanı Fatih Yelekoğlu'nun durumdan haberdar olup, Gürbulak Köyü derneğinin de işbirliği ile enkaz halindeki evi tekrar onarmaya başladılar. Gürbuluk Köyü derneği özellikle inşaat işini yapacak ustaların temin edilmesi ve desteği konusunda gerekli çalışmaları yaptı. Çatısı ve döşemeleri yeniden yapılan binada, kapı ve pencerelerinin de kısa bir süre içinde Ataşehir Giresunlular Derneğinin desteğiyle temin edileceği iletildi.

Başkan Yelekoğlu; "Gürbulak Köyü Derneğimiz ile iletişim halindeyiz, ustaların temini konusunda gerekli desteği sağladılar. Bundan sonrası için mağdur olan hemşehrimiz Ömer Dokumacı'nın kış gelmeden evine girebilmesi için tüm Giresunlu hemşehrilerimizin desteğini bekliyoruz. Giresun'da faaliyet gösteren yine bu tarz mağdur hemşehrilerimizin yardımına koşan Deniz Yıldızı Derneğini de konudan haberdar edip, yardım kampanyası başlattık, yardım etmek isteyen hemşehrilerimizi aşağıdaki hesaplara karınca kararınca desteklerini bekliyoruz" dedi.

Ziraat Bankası - Giresun Şubesi

Iban: TR13 0001 0001 2300 2882 8850 07

Bu hesapdan dileyenler yardım yapabilirler, açıklama kısmına Pendik Yangın yazmalarını rica olunur.

YANGIN SONRASI YAPILAN ÇALIŞMALAR

Anahtar Kelimeler:
Beyoğlunda, Yönetilen Değil Yöneten Olmak!Önceki Haber

Beyoğlunda, Yönetilen Değil Yöneten Olma...

Demirözü Derneğinden Örnek ÇalışmaSonraki Haber

Demirözü Derneğinden Örnek Çalışma

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar