Alucra'da AFAD Gönüllüleri Aranıyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Alucra'da AFAD Gönüllüleri Aranıyor
Alucra ve Çamoluk'da "AFAD GÖNÜLLÜSÜ" olmak ister misiniz?
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), tarafından başlatılan gönüllülük projesi kapsamında Alucra ve Çamoluk ilçelerinde AFAD gönüllüleri aranıyor.

Acil Durum ve Afet Teknikeri AFAD Gönüllüsü hemşehrimiz Mahmut Tonbul acil durumlarda yürütülecek yardım çalışmalarında görev alacak AFAD Gönüllüleri arıyor.

"Kelkit Vadisinin incileri olan Alucra, Çamoluk ve Şebinkarahisar'da eğitimli ve tam donanımlı "Gönüllü AFAD Ekibi " kurmak istediğini belirten Tonbul, "Eğitim ve tatbikata zaman ayırabilecek, yaşadığı şehirde ikamet eden, 'bu işte bende varım' diyen herkesin benimle irtibata geçmesini istiyorum. Depreme ve Afete hazır bir Alucra, Çamoluk ve Şebinkarahisar için çıktığımız bu yolda lütfen bizleri yalnız bırakmayın." dedi.

İlk çalışmayı bir ay önce Şebinkarahisar'da başladıklarını ve şuanda yaklaşık 60 kişilik bir ekibe ulaştıklarını ileten Tonbul, Alucra ve Çamoluk ilçelerimizde de aynı ekipleri kurup, gerekli eğitimleri vermek istediklerini iletti.

AFAD Müdahale Daire Başkanı Yusuf Aysu ve AFAD Personel Daire Başkanı Mustafa Havan'dan Alucra, Çamoluk ve Şebinkarahisar için tam destek sözü aldığını açıklayan duyarlı hemşehrimiz, bu üç ilçenin 1. derece deprem kuşağı içerisinde yer aldığını anımsatarak, "Yaklaşık 6 aydır Şebinkarahisar ve Çevresi Deprem Eylem planı üzerinde çalışarak 30 sayfalık projemi bitirdim. Şebinkarahisar merkezli Alucra ve Çamoluk ilçelerini de kapsayan bir proje oldu. En kısa zamanda Giresun İl Afet Müdürlüğüne göndereceğim. İnanıyorum ki bu ilçelerimiz için güzel gelişmeler olacak." şeklinde konuştu.

Gönüllü olmak isteyenlerin Mahmut Tonbul ile (0505 761 11 79) iletişime geçmelere gerektiği ifade edildi.

Mahmut TONBUL
TOÇDER Bşk. Yar.
Acil Durum ve Afet Teknikeri
İş Güvenligi Uzmanı
AFAD Gönüllüsü
Cep: 0505 761 11 79

Anahtar Kelimeler:
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı KutlandıÖnceki Haber

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlandı

Şebinkarahisar'da 16 Hane Karantinaya AlındıSonraki Haber

Şebinkarahisar'da 16 Hane Karantinaya Al...

Haber Yorumları

 • Veysel03-11-2020 14:39

  Seve seve olurum 545.....

 • Emine kirazli29-10-2020 18:07

  Seve seve gönüllü olmak isterim

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar