Alucra'da Geleceğe Nefes Olduk

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Alucra'da Geleceğe Nefes Olduk
Alucra’da, Tarım ve Orman Bakanlığının başlatmış olduğu ‘Geleceğe Nefes Dünyaya Nefes’ kampanyası kapsamında Alucra Konaklı köyüne 5 bin fidan dikildi.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Bilindiği üzere; 7 Kasım 2019 tarihinde resmi gazetede yayınlanan 2019/24 sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile 11 Kasım günü ‘’Milli Ağaçlandırma Günü’’ olarak kutlanmaktadır.

Alucra Orman İşletme Şefliğimizin öncülüğünde ve koordinasyonunda belirlenen ve dikime hazırlanan Konaklı Köyündeki alanda İlçe KaymakamıHasan Hüseyin Uzan, Belediye Başkanı Suat Aybar, Kurum Amirleri ve öğrencilerimizin katılımıyla “Geleceğe Nefes” diyerek fidan dikimi gerçekleştirildi.

Alucra Orman İşletme Şefi Yaşar Aktaş;

"Pandemi nedeniyle katılımı sınırlı tutmaya çalıştık. Katılımcılarımızla ilk etapda 300 adet fidan “Milli Ağaçlandırma Günü” nedeniyle toprakla buluşturuldu. Profosyonel ekiplerimizle bu alanda toplam 5 bin adet fidan dikimini gerçekleştiriyoruz. Orman İşletme Şefliğimizde talepte bulunan vatandaşlarımıza verilmek üzere fidan dağıtımı da yapmaktayız. 2020 yılında Alucra ilçemize yaklaşık 150 bin fidan dikimi yapılacak. İlçemizdeki orman varlığının artırılması ile ağaç ve orman sevgisini aşılanması suretiyle geleceğe nefes olmaya devam ediyoruz." dedi.

Anahtar Kelimeler:
İlçemizde 10 Kasım Atatürk'ü Anma Programı DüzenlendiÖnceki Haber

İlçemizde 10 Kasım Atatürk'ü Anma Progra...

Kabataş Erkek Lisesinden Alucra'ya Eğitim DesteğiSonraki Haber

Kabataş Erkek Lisesinden Alucra'ya Eğiti...

Haber Yorumları

  • Yusuf Saraçoğlu14-11-2020 18:11

    5 bin dikerler yüz bin keserler göz boyamakdan başka birşey değil

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar