Alucra'da Muhtarlar Günü Kutlandı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Alucra'da Muhtarlar Günü Kutlandı
Alucra ilçesinde "19 Ekim Muhtarlar Günü" düzenlenen törenle kutlandı.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Muhtarlar Günü dolayısıyla Alucra Hükümet Konağı önünde saat 11:00 de Atatürk Anıtı’na bırakılan çelengin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

Günün anlam ve önemine dair konuşmasını yapan Alucra Muhtarlar Derneği Başkanı Onur Taşkın; "“Muhtar vatandaşın devletle buluşmasında en önemli kapı olduğunu, halkın sorun ve şikayetlerinin çözüm ve önerilerini devlet kurumlarına, kamu kurum ve kuruluşlarına ileten ve halkı adına bunu takip eden, bulunduğu yöreyi temsil eden bir makam" olduğunu belirtti.

Başkan Taşkın; "50.157 köy ve mahalle muhtarının hayat standartlarının yükseltilmesi, vatandaşın devletle olan iletişimlerinin güçlendirilmesi gibi modern ve çağdaş bir anlayışı da bünyesinde barındırarak çalışmalarını yürükmektedir. Özellikle sayın Cumhurbaşkanımızın muhtarlarımızla rutin hale getirdiği buluşmaları, vatandaşın devletin en üst kademesiyle vatandaş arasında duydudaşlığın pekişmesini sağladığını" ifade etti.

Muhtar Taşkın, "Bugün aramızda olmayan, bu müesseseye hizmet etmiş ebediyete göç etmiş muhtarlarıımıza rahmetle anıyor, tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Gününü en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

Alucra Kaymakamı Hasan Hüseyin Uzan, tören sonrası muhtarlar derneği yöneticilerini makamında ağarlayarak Muhtarlar gününü tebrik edip çalışmalarında başarılar diledi.

Alucrahaber.com olarak; Hem milleti, hem devleti temsil gibi önemli bir görevi yürüten tüm mahalle ve köy muhtarlarımızın ′19 Ekim Muhtarlar Günü′nü kutluyoruz.

Anahtar Kelimeler:
HES Kodu Nedir? HES Kodu Nasıl Alınır?Önceki Haber

HES Kodu Nedir? HES Kodu Nasıl Alınır?

Topçam Gençlik Kollarından Mahalle Girişine TabelaSonraki Haber

Topçam Gençlik Kollarından Mahalle Giriş...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar