Alucra'da Sahte Yağ sonrası Sahte Peynir'de Tespit Edildi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Alucra'da Sahte Yağ sonrası Sahte Peynir'de Tespit Edildi
Israrlı takiplerimiz cumartesi günü kurulan Alucra Semt Pazarıdaki tereyağ dan sonra peynir analizlerinde de sahte, katkılı ürünler olduğunu ortaya çıkardı.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Alucra dışından gelen satıcıların maaliyetlerinin çok altında sattıkları süt ürünlerinin denetlenmesi için yaptığımız başvurular Alucra Semt Pazarında birkez daha sahtecilik yapıldığını ispatladı.

Alucra'da cumartesi günü kurulan Semt Pazarıdaki sahte tereyağlardan sonra tulum peyniri olarak satılan ürünlerde nişasta gibi katkı maddeleriyle ürünlerin sahtesinin yapıldığı ortaya çıktı.

Denetim yapılması hususunu Alucra İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü başta olmak üzere, Alucra Belediyesi, Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda Denetimi yetkililerine iletmişti.

Ağustos ayında Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilieri tarafından yapılan denetimde Tereyağ ve peynir gibi ürünler analiz için alınmış, yapılan tahlil sonuçlarında ürünlerin sahte olduğu tespit edilmiş, il müdürlüğü yetkililerince satıcılara ceza-i işlem uygulanmıştır.

Konuyla alakalı İl Gıda Şube Müdürü Ali Galip Çakır; "Müdürlüğümüz gıda konusundaki denetimleri tüm ilçelerde sıkı tutuyor. Sadece ilçe pazarları değil yaylalara kadar gidip denetim yapıyoruz. Yapılan denetimler sonrasında kusurlu ürünleri satanlara çok ciddi yaptırımlar ve para cezaları uygulamaktayız. Maalesef sahte ürünlerin piyasada biranda temizleyemiyoruz. Alucradaki tüketicilerimizinde bu konuda daha duyarlı ve bilinçli olmalarını rica ediyoruz" dedi.

Anahtar Kelimeler:
Karabörklü Gençlerden Örnek EserÖnceki Haber

Karabörklü Gençlerden Örnek Eser

Alucra Ak Parti'de Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları DeğiştiSonraki Haber

Alucra Ak Parti'de Kadın ve Gençlik Koll...

Haber Yorumları

 • Yasar19-10-2020 20:50

  Bu sahtekarlarin isimleri markalarinin isimlerini yayinlayin ki millet ögrensin

 • Okan ÇIRTAN19-10-2020 13:11

  Yıllardır yağ peynir diye cokelik sanayagi yediniz

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar