Alucralı Hemşehrimize Üst Düzey Görev

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Alucralı Hemşehrimize Üst Düzey Görev
Eski Alucra Milli Eğitim Müdürümüz hemşehrimiz Durmuş Can, Milli Eğitim Bakanlığında önemli bir göreve getirilerek Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri birimine daire başkanı oldu.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Geçmişte Alucra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevinde bulunmuş, Ankara’nın Yenimahalle ve Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde şube müdürlüğü yapmış, Millî Eğitim Bakanlığının çeşitli kademelerinde yürüttüğü görevlerde de çok başarılı çalışmalara imza atmış olan değerli bürokratımız Durmuş Can; Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Daire Başkanı olarak atanmıştır.

Büyük bir sevinçle öğrendiğimiz bu atamada, Alucra Haber olarak bizlerde değerli hemşehrimiz Durmuş Can hocamızı kutluyor ve hemşehrimize yeni görevinde başarılar diliyoruz.

Durmuş Can Kimdir?

1974 yılında Giresun Alucra Çalgan Köyü’nde doğdu. İlkokul ve ortaokulu Alucra ve Ankara’da, liseyi Şebinkarahisar’da, üniversite öğrenimini ise Atatürk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Bölümünde tamamladı.  

Meslek hayatına 1997 yılında Giresun’un Alucra ilçesinde öğretmen olarak başlayıp 1997-2004 yılları arasında Alucra’da farklı okullarda yöneticilik yaptı.

2004-2011 yılları arasında Alucra İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü görevinde bulundu.

2011-2018 yılları arasında Ankara’nın Yenimahalle ve Mamak İlçe Millî Eğitim Müdürlüklerinde (2014 yılında yapılan şube müdürlüğü sınavı ile) ve 2018-2020 yılları arasında da Ortaöğretim Genel Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yaptı; Millî Eğitim Bakanlığının farklı birimlerindeki çok sayıda seminer, kurs ve projenin yürütülmesi ve koordinasyonu aşamasında görev aldı.

24 Kasım 2020 tarihinde Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Daire Başkanı olarak atandı.

Evli ve üç çocuk babasıdır.

 

Anahtar Kelimeler:
Doktor Kuraları Belli Oldu, Çocuk Doktoru AtandıÖnceki Haber

Doktor Kuraları Belli Oldu, Çocuk Doktor...

Alucra'da Öğrencilere Tablet Yardımı Devam EdiyorSonraki Haber

Alucra'da Öğrencilere Tablet Yardımı Dev...

Haber Yorumları

 • Mehmet PURAL08-01-2021 10:57

  Başarılarının devamını dilerim Hayırlı Olsun

 • cafer uçmaz06-01-2021 20:50

  Allah cv yâr ve yardımcısı olsun. Allah cc muvaffak etsin. tebrik eder başarılar dilerim.

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar