Alucralılar Aydın Uçar'ın Emanetlerine Sahip Çıktı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Alucralılar Aydın Uçar'ın Emanetlerine Sahip Çıktı
6 Haziran 2020 tarihinde geçirdiği ani kalp krizi ile vefat eden Aydın Uçar'ın geride bıraktığı eşi ve evlatlarına ilçe merkezinde ev alındı.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

İlçemizin sevilen, sayılan simalarından biri olan Aydın Uçar geçirdiği ani kalp krizi ile geçtiğimiz Haziran ayında aramızdan ayrılmıştı.

Geride bıraktığı acılı eşi ve çocukları için Kadirşinas Alucralı hemşehrileri bir nebzede olsa acılarını unutturmak istediler.

“Her kim Müslüman kardeşinin bir ihtiyacını giderirse Allah da onun bir ihtiyacını giderir. Allah da onun bu iyiliği sayesinde kıyamet günü sıkıntılarından bir sıkıntısını giderir..” hadisi şerifi doğrultusunda hareket eden hemşehrileri, Alucra Toki Konutlarından bir ev satın alarak merhumun eşi ve çocuklarına hediye etti.

Alucra Merkez Derneği üzerinden açılan bir hesapta herkes gönlünce destekte bulunarak evin parası kısa sürede tamamlandı.

TMSF Başkanımız Muhiddin Gülal beyin özel olarak ilgilendiği ve ciddi katkısının olduğu organizasyonunda, Aydın Uçar'ı seven herkes Alucra Merkez Derneği himayesindeki bu güzel çalışmaya destek oldu.

Evin satın alınması konusunda ciddi çalışmalarda bulunan Alucra Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Serttaş ve Merkez Derneği yöneticilerinden Murat Akın 21.09.2020 tarihinde evin tapusunu merhum Aydın Uçar'ın eşi Meryem Uçar'ın üzerine yaptırarak aileye evi teslim ettiler.

Peygamber (sav) Efendimiz şöyle buyurmaktadır:  “Bir kimse, Müslümanların arasında bulunan bir yetimi yedirip, yardımda bulunursa, affedilmeyecek bir suç işlemediği takdirde, Allah Teâlâ onu mutlaka cennete koyar.”

Bu güzel örnek davranışa vesile olan isimsiz gönlü zengin tüm hemşehrilerimizi kutluyoruz, Allah hepsinden razı olsun.

Anahtar Kelimeler:
Eski Vakıf Başkanı Danalıoğlu'nun Acı GünüÖnceki Haber

Eski Vakıf Başkanı Danalıoğlu'nun Acı Gü...

Gaziler Günü İlçemizde KutlandıSonraki Haber

Gaziler Günü İlçemizde Kutlandı

Haber Yorumları

 • İnan Tufan Bodur07-10-2020 13:11

  Unuttuğumuz, özlediğimiz ve beklediğimiz, Olması gereken bir STK davranışı ve öncülüğü, Allah dernek yönetimi ve katkısı olanlardan razı olsun.

 • Taşkın YILMAZ23-09-2020 10:18

  Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Çok güzel bir davranış. Muhittin bey gibi devlet adamlarının sayısının artması dileği ile.

 • Mehmet Selim UÇAR22-09-2020 23:13

  Allah razı olsun emeği geçen herkese teşekkür ederim

 • Kadir22-09-2020 19:26

  TMSF başkanımız Muhiddin Bey başta olmak üzere zerre katkısı olan tüm hayırseverlerimizden Allah razı olsun.

 • Muhammed BIYIKCI22-09-2020 19:25

  Alucra Merkez Derneği ve Muhittin Bey başta olmak üzere tüm hayırseverlere teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun, hayırlarını kabul eylesin. Yıllarca dernek ve vakıf altında sadece boy gösterisi yapan Alucralılarada bu dernek ve organizasyon örnek olsun.

 • beytullah yelek22-09-2020 15:05

  allah emeği geçen herkeseten allah razı olsun allah hayrınızı kabul etsin

 • Ayberk onur22-09-2020 14:56

  Katkıda bulunan herkesten Allah razı olsun. Güle güle otursunlar.

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar