Alucralılar Bağcılar Spor Salonuna Sığmadı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Alucralılar Bağcılar Spor Salonuna Sığmadı
Alucra Vakfının köy dernekleriye birlikte koordine ettiği 17 Mart 2019 tarihinde Bağcılar kapalı spor salonunda gerçekleştirdiği organizasyonda birlik, beraberlik ve kardeşlik adına tarihi bir gece yaşandı.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Sunuculuğunu Engin Ayar, Hülya Yıldız ve Aytaç Öksüz'ün yaptığı Büyük Alucra Buluşmasında program geçtiğimiz günlerde Yeni Zenlanda da katledilen müslüman kardeşlerimiz için okunan Kuran Tilaveti ve yapılan dualarla başladı.

Alucra Vakfı Başkanı yaptığı konuşmada şunlara değindi.

"Birlikte Rahmet, Ayrılıkta Azap Vardır"

Alucra Vakfı Başkanı Süleyman Baba, "Büyük Alucra buluşması " şöleninde yaptığı anlamı büyük konuşma ile hemşerilerinin duygularına tercüman olarak dikkatleri üzerine çekti. Vakıf Başkanı Süleyman Baba, Vakfın amacına uygun faaliyetler göstereceğini, toplumun birlik ve beraberliği için çalışacağını, tüm kesimler ile istişare edilerek ortak akıl ile hareket edileceğini, ''Birlikte Rahmet, Ayrılıkta Azap Vardır’’ düsturu ile çalışmalara devam edeceklerini, milli ve manevi duygulara bağlı kalacaklarını, Vakıf bünyesinde siyaset yapılmayacağını belirterek, Yeni Zelanda’da meydana gelen terör saldırısını kınayarak, 18 Mart Çanakkale Zaferini kutladı.

"Alucra Vakfı Siyaset Üstüdür"

Başkan Baba, "Vakıf çalışmalarımızı  yaparken özellikle tüzüğümüzde açıkça beyan edilmiş olan ve bizlere bir vasiyet niteliği taşıyan tüzük maddelerimize dikkat  etmek  durumundayiz. Dolayısıyla tüzüğümüzün 8. maddesi ''o'' fırkasında vakfımızın hiçbir şekilde siyasetle iştigal edemeyeceği açıkça yazılmıştır. Ayrıca göreve geldiğimiz günden itibaren siyaset üstü pozisyonumuzu koruyacağımızı toplumumuza beyan etmiştik. Bu nedenle siz değerli hemşehrilerimden ve kıymetli misafirlerimizden gecemizin seçim atmosferinin çok yoğun bir şekilde yaşandığı bir döneme denk gelmesi hasebiyle protokolde yaptığımız düzenleme ve daraltma için  hoşgörü ve anlayış beklemekteyiz. Bu vesile ile yaklaşmakta olan seçimlerin ülkemiz ve milletimiz için hayırlı sonuçlara vesile olmasını rabbimden niyaz ediyorum." dedi.

TBMM İdare amiri ve İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Alucra Vakfı tarafından organize edilen "Birlik Beraberlik Şöleninde" yaptığı konuşmada çok sert tepki göstererek "Giresun uşakları olarak geçmişten bugüne kadar sahip çıktığımız ülkemize yine sahip çıkıyoruz ve her türlü teröre meydan oluyoruz" dedi.

Canikli, "Alucra Ne İstediyse Almıştır"

Alucra Vakfının organize ettiği birlik beraberlik şölenine katılan AK Parti Genel Başkan yardımcısı Nurettin Canikli, yaptığı konuşmada ülke gündemi ve bölgeye yapılan hizmetlerden bahsederek "hizmetler anlamında Alucra ne istediyse almıştır ve istekleri yapılmıştır'' dedi.

Kelkit Vadisinin güçlü ve önemli sivil toplum kuruluşlarının Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Şimşek, Şebinkarahisar Vakfı Başkanı Avni İşcan, Çamoluk Dernek Başkanı Hacı Halil Canik etkinliğine yönetim kurulu üyeleri ile birlikte tam kadro katılarak Alucra camiasına destek verdiler.

10 bin kişilik salonu ağzına kadar dolduran hemşerilerimiz birlik ve beraberliğin en güzel timsali oldular. Bağcılar Spor Salonuna herköyden ve merkez mahallelerden gelen binler Mustafa Küçük ve Sevcan Orhan ile müzik ziyafetini doyasıya yaşadı.

Anahtar Kelimeler:
Vakıf Başkanı Baba: Küslüğe Zaman Yok!Önceki Haber

Vakıf Başkanı Baba: Küslüğe Zaman Yok!

Nurettin Canikli, Alucra'da Açıklamalarda BulunduSonraki Haber

Nurettin Canikli, Alucra'da Açıklamalard...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar