Alucralıların Kurban Bereketi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Alucralıların Kurban Bereketi
Ülkemizin ekonomik açıdan sıkıntılı geçtiği şu dönemlerde, şehir dışına kurbanlık götüren Alucralı hayvan yetiştiricileri tüm hayvanlarını satarak önemli bir kazanç sağladılar.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Alucra Ziraat Odası Başkanı Mete Metinyurt yaptığı basın açıklamasında, şuana kadar Alucralı hayvan yetiştiricilerin elde ettiği satışlardan memnun olduklarını söyledi.

Alucradan büyük şehirlere kurbanlık götüren büyükbaş hayvan yetiştiricileri hayvanlarının hemen hemen hepsini satmış durumdalar, ilçe merkezinde ise yapılan küçük baş hayvan satışlarında yüzde 90'a yakınının satış yaptığını belirtti.

Mete MetinyurtAlucra Ziraat Odası Başkanı Mete Metinyurt;

"Bu sene Alucralı hayvan yetiştiricilerinin satışlarının ülkemiz ekonomisinde dış güçlerin oynadığı oyunlara rağmen oldukça olumlu geçirmesini büyük sevinçle karşılıyoruz. İlçe dışına giden tüm büyükbaş kurbanlıkların satışı bayrama kadar tamamlandı, ilçe merkezinde de küçükbaş hayvanların ise yüzde 90 civarında satışı gerçekleşti." ifadelerini kullandı.

Başkan Metinyurt, Alucralı hayvan yetiştirici ve üreticilerimiz piyasaların dengesiz olmasına rağmen satışlardan memnun olması bizleri de memnun etmiştir. Kurban satışları sonrası elde edilen kazancın ilçemiz ekonomisinde önemli bir yeri olacaktır, ilçemize ve hayvan üreticilerine hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

Metinyurt ayrıca şunları iletti:

"Kurban Bayramına bir kez daha kavuşmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşıyoruz, bayramların bereket, umut, özlem ve hasret gidermek için önemli bir fırsattır. Milletimizin birlik, beraberlik, barış ve huzur içirisinde Kurban Bayramını kutlar, tüm çiftcilerimize, aziz milletimize ve tüm islam alemine hayırlar getirmesini dilerim" dedi.

Anahtar Kelimeler:
Karadeniz Teröristlerden TemizlendiÖnceki Haber

Karadeniz Teröristlerden Temizlendi

Eğribel Tünelinde İşler Taşörene KaldıSonraki Haber

Eğribel Tünelinde İşler Taşörene Kaldı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar