Arıcılık Altyapısına Desteklenme Projesi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Arıcılık Altyapısına Desteklenme Projesi
Giresun Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünce hazırlanan İlimizde uygulanacak Arıcılık Altyapısının Desteklemek için Proje hayata geçiriliyor.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Doğu Karadeniz Projesi (DOKAP) Eylem Planında yer alan Arıcılık Altyapısının Desteklenmesi Programı kapsamında; DOKAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Ekrem Yüce ile Giresun Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Dr. Muhammet Angın tarafından 2 Kasım 2016 tarihinde protokol imzalanarak proje uygulamaya konulmuştur.

Protokol gereğince; Merkez, Bulancak, Çanakçı, Alucra, Piraziz, Eynesil ve Keşap ilçelerinde DOKAP tarafından daha önce düzenlenen eğitim kursuna katılan  ve istenilen şartları sağlayan arıcılarımızın ana arı ve arı sütü üretimi faaliyetinde bulunabilmeleri için üst sınırı 2 bin TL’yi geçmemek üzere aşağıda belirtilen ekipmanların alımına hibe desteği verilecektir.

Hibe desteği verilecek arıcılık ekipmanları:

Larva kaşığı, ana arı yüksük kalıbı, ana arı ızgarası, ana arı kafesi, ana arı çiftleştirme kutusu, renkli kavanoz, aşılama çıtası ve mini derin dondurucu.

Desteklemeye müracaat edecek arıcılarda aranacak şartlar :
    
1-DOKAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından düzenlenen eğitim çalışmalarına katılarak, katılım belgelerini almış olmak,
2- Bakanlık TÜRKVET  veri tabanı ile Arıcılık Kayıt Sistemi (AKS)’ne kayıtlı ve en az 50 (elli) adet arılı kovan varlığına sahip olmak,
3- İlin Arı Yetiştiricileri Birliği veya Bal Üreticileri Birliğine üye olmak.

Müracaat yeri, şekli ve zamanı :

-Yukarıdaki şartları taşıyan arıcılar, İl Müdürlüğümüzden tedarik edecekleri başvuru formu ile hangi malzemelerden kaçar adet alınacağını belirtilerek şahsen müracaat edecektir.
- Başvuru formu ekinde işletme tescil belgesi, AKS belgesi ve Arıcılık Projesi Eğitim Programı katılım belgesinin bir örneği ve birlik üyelik belgesi yer alacaktır.
- Müracaatlar 18 Kasım 2016 tarihi mesai bitimine kadar devam edecektir.

Konu ile ilgili daha detaylı bilgi almak isteyen üreticilerimizin İl Müdürlüğümüz Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğü veya Bulancak, Çanakçı, Alucra, Piraziz, Eynesil ve Keşap İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine müracaat etmeleri gerekmektedir.

Giresun Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü

Anahtar Kelimeler:
Helikopter Kazasındaki Şüpheler Boş ÇıktıÖnceki Haber

Helikopter Kazasındaki Şüpheler Boş Çıkt...

Büyük Ozan, Arif Şirin'e Şifalar DilerizSonraki Haber

Büyük Ozan, Arif Şirin'e Şifalar Dileriz

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar