Armutlu Köyündeki Yangın Korkuttu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Alucra ilçesi Armutlu köyünde dün akşam 22:30 sularında meydana gelen yangında bir ev ve bir ahır yanarak kullanılamaz hale geldi.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Alucra Armutlu Köyünde dün gece meydana gelen yangın köy halkında korkuya sebep oldu.

Edinilen bilgiye göre, Dursun Durak'a ait ilçenin Armutlu köyünde evde önceki gece meydana gelen yangında ev ve ahır yanarak kullanılamaz hale geldi.

Kış aylarında Ordu ilinde ikamet eden Dursun Durak, cenaze dolayısıyla köye geldi. Cenaze işlemleri sonrası evinde sobasını yakıp iftar için komşusuna giden Dursun Durak'ın evi çıkan yangında kullanılamaz hale geldi. İlk belirlemelerde sobadan dolayı çıktığı düşünülen yangında can ve kaybı olmazken ev ve ahır tamamen yanarak kullanılmaz hale geldi.

Olayın duyulmasından itibaren önce köy ahalisi seferber olarak yangını söndürmeye başladı. Alucra Belediyesi itfaiye ekipleri müdahale ederek yangını 4 saatlik bir sürede kontrol altına alarak çevre binalarda da soğutma çalışmaları yaptı. Alucra Belediye Başkanı Suat Aybar ve meclis üyeleriyle MHP İlçe Başkanı Mete Metinyurt'da olay yerine giderek köy sakinlerine geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Alucra İlçe Jandarma Komutanlığına ait birlikler güvenlik tedbirlerini alırken, İlçe Orman İşletme Şefliği personelleri ve Alucra Belediyesi itfaiye ekibi ve köy halkı yanan binanın çevresindeki eski binalara sıçramaması için büyük bir özveri ile çalışma yaptı.


Babapınar Mahallesinde Çeşmelere Çevre DüzenlemesiÖnceki Haber

Babapınar Mahallesinde Çeşmelere Çevre D...

Bayram'da Sokak Hayvanları UnutulmadıSonraki Haber

Bayram'da Sokak Hayvanları Unutulmadı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar