Azerbaycan'da Can Veren Giresunlu Şehitleri Anma

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Azerbaycan'da Can Veren Giresunlu Şehitleri Anma
Azerbaycan'da can veren Giresunlu şehitlerimize Türk gazetecilerden anma töreni gerçekleşti.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de Uluslararası Medya Kurultayı düzenlendi.

Kurultaya, Hürriyet Gazetesi yazarı Deniz Zeyrek Akşam Gazetesi Köşe Yazarı Emin Pazarcı, Kanal 7 Ankara Temsilcisi Mehmet Acet, Akit Gazetesi Ankara Temsilcisi Hacı Yakışıklı, Ülke TV Genel Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk, İnternethaber portalı Genel Yayın Yönetmeni Hadi Özışık, Haber 7 Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Erdoğan, 24 TV Ankara Temsilcisi Melik Yiğitel, KONTV Genel Yayın Yönetmeni Nurettin Bay'ın da olduğu yaklaşık 40 Türk gazeteci de katıldı. Kurultay öncesinde Türk gazetecielr Bakü'de bulunan Türk şehitliğini ziyaret etti. Afro Avrasya Derneği kurucu Başkanı ve Yeni Şafak Gazetesi Editörü Alucralı hemşerimiz Murat Palavar, saygı duruşunun ardından Giresunlu şehitler için gül bıraktı.

TEK MİLLET İKİ DEVLET VURGUSU

Türkiye’nin Bakü Büyükelçiliğinin desteğiyle Anadolu Yayıncılar Derneği (AYD), Yeniçağ Medya Grup ve Azerbaycan-Türkiye Evi (ATEV) tarafından organize edilen kurultayın açılışına Türkiye’nin Bakü Büyükelçisi Erkan Özoral, Azerbaycan Basın Konseyi Başkanı Eflatun Amaşov, AYD Genel Başkanı Sinan Burhan, Azerbaycanlı yetkililer, milletvekilleri ve iki ülkeden çok sayıda gazeteci katıldı. İstiklal Marşı ve Azerbaycan Milli Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinlikte konuşan Büyükelçi Özoral, iki devlet arasında dünyada benzeri olmayan büyük bir etkileşim ve yakınlık bulunduğunu, Sovyetler döneminde bu yakınlığın unutturulmaya çalışıldığını söyledi.

AFRO AVRASYA GAZETECİLER DERNEĞİ'NE ÖVGÜ

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Behruz Hasanov, Azerbaycan'a gelen Türk Gazetecileri makamında ağırladı. Programa Afro Avrasay Gazteciler Derneği Başkan Yardımcısı ve Kurucu Başkanı Murat Palavar ve derneğin Kafkaslar sorumlusu Agil Alesher katıldı. Hasanov, “bir millet, iki devlet’” ilkesi ile gelişen Türkiye-Azerbaycan ilişkilerinin her geçen gün daha da ilerlediğini, medya alanındaki ilişkilerin de derinleştiğini belirtti.

Türkiye ve Azerbaycan aleyhine Batı medyasında ve sosyal medyada adeta bir savaş yürütüldüğünü dile getiren Hasanov, “Ortak düşmanlarımız ve ortak çıkarlarımız var. Bunun için Azerbaycan ve Türk medyası daha fazla iş birliği yapmalı, ortak hareket etmelidir.” ifadelerini kullandı.

Afro Avrasya Gazeteciler derneğinden övgüylşe bahseden Behruz Hasanov, derneğin çalışmalarını yakından takip ettiklerini sözlerine ekledi.

Anahtar Kelimeler:
Sema'nın Ölümüne Neden Olan Sürücüye 4 Yıl CezaÖnceki Haber

Sema'nın Ölümüne Neden Olan Sürücüye 4 Y...

Alucralının Yumruğu Alman'ı Nakavt EttiSonraki Haber

Alucralının Yumruğu Alman'ı Nakavt Etti

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar