Azerbaycanlı Komutan Alucralı Şairin Şiiri İle Dünyaya Seslendi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ bölgesini yaklaşık 28 yıl önce işgal edip Azerbaycan Türklerine katliam yapan Ermenistan, 27 Eylül 2020’de yeniden Azerbaycan’a saldırdı.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Ermenistan’ın saldırılarına kayıtsız kalmayan Azerbaycan ordusu kısa sürede işgal edilen topraklarını almaya başlarken Ermeni ordusuna Türkiye’nin verdiği insansız hava aracı SİHA’lar ile büyük bir hezimet yaşatmaya devam ediyor.

Dağlık Karabağ bölgesinde işgal edilen topraklarını geri alan Azerbaycan ordusundaki bir komutan, 26 sene önce Alucralı Ozan Arif’in “Destanlarda Bul Beni” isimli albümündeki “YA KARABAĞ YA ÖLÜM” isimli şiiri ile tüm dünyaya seslendi.

28 sene önce Azerbaycan Türklerinin yaşadığı vahşeti yazdığı şiir ile Türkiye’ye ve dünyaya haykıran Merhum Ozan Arif Şirin’in yazdığı “YA KARABAĞ YA ÖLÜM” isimli şiiri kendi şivesi ile okuyan Azerbaycanlı komutanın videosu izlenme rekorları kırarken şiirin tamamına ulaşmak isteyenler Ozan Arif Şirin ismi ile karşılaştıklarına hem çok sevindiler hem de çok şaşırdılar.

Ozan Arif’in hayranı ve dava arkadaşı olan hemşehrileri; “Ozanımız, Arif abimizin mekanı cennet olsun. Karabağ’da ki zulmü anlatmak üzere yazdığı şiiri şimdi Azerbaycanlı bir komutan dünyaya haykırıyor. Şayet sağ olsaydı bundan büyük bahtiyarlık duyardı. Allah rahmet eylesin” dediler.

Videoyu İzlemek İçin Tıklayınız...

Anahtar Kelimeler:
Giresun Valisi Enver Ünlü, Alucra'yı Ziyaret EttiÖnceki Haber

Giresun Valisi Enver Ünlü, Alucra'yı Ziy...

Memleketini Unutmadı, Kendi İmkanlarıyla Modern Çiftlik KurduSonraki Haber

Memleketini Unutmadı, Kendi İmkanlarıyla...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar