Bayram Yaklaşıyor, İlçede Mezbahane Yok!

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Bayram Yaklaşıyor, İlçede Mezbahane Yok!
Alucra ilçesinde 5 yıl önce kapatılan mezbahaneden sonra ilçeye hizmet verecek yeni bir mezbahane yapılmadı. Vatandaşlar Kurban Bayramı yaklaşıyor hayvanlarını nerede kestireceğini sorguluyor.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Alucra İlçe Kaymakamlığı tarafından oluşturulan komisyonda Alucra Belediyesi bu yıl hayvan kesimi için yer tahsis edemeyeceğini bildirdi.

Mezbahane Projesi Çürümeye Terk Edildi

2013 yılında dönemin Alucra Kaymakamı Hacı Aslan Uzan ve Alucra Belediyesinin gayretleriyle 10 dönümlük bir araziye başlatılan mezbahane projesi geçen 7 yıllık süre içerisinde tamamlanamadı.

Kaba inşaatı ve dış cephe kaplaması tamamlanan hayvan kesim entegre tesisi ve yanında bulunan hayvan pazarı geçen 7 yıllık sürede atıl bırakıldı. 2015 yılında Alucra Belediyesi tarafından çalışmalar tekrar başlatıldı, fakat hizmet verecek seviyeye getirilemedi sonuç ise tesis tamamlanmadan kaderine terk edildi.

Tesisin durumunu incelemek için gittiğimizde kapılarının açık, bina içindeki ve dışındaki malzemelerin bugüne kadar geçen sürede sahip çıkılmamasından dolayı tahrip olduğunu görmek üzüntü vericiydi.

Alucra Belediyesi ilçede 5 yıldan fazla süredir olmayan hayvan pazarı ve hayvan kesim tesislerini biran projelendirip gerekli kaynakları bularak tamamlamalı, yaklaşan bayram öncesi hayvanları kesmek isteyenler için hijyen koşullarına uygun kesim alanı belirlemelidir.

Anahtar Kelimeler:
Alucra Vakfı Web Sitesi YenilendiÖnceki Haber

Alucra Vakfı Web Sitesi Yenilendi

15 Temmuz Etkinlikleri Kuran Tilavetiyle BaşladıSonraki Haber

15 Temmuz Etkinlikleri Kuran Tilavetiyle...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar