Belediye Başkanından Açıklama

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Belediye Başkanından Açıklama
Alucra Belediyesi’nde yaşanan gelişmeler sadece Alucra'nın değil Giresun’un gündemine oturdu.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Alucra Belediyesi'nde geçtiğimiz günlerde yaşanan tatsız olaylar nedeniyle Belediye Başkanı Suat Aybar sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Başkan Aybar Fen İşleri Müdürü olarak görev yapan Muhammed Emin Aksu'yu suçlayarak emre iaatsizlik, verilen görevi yerine getirmeme ve rüşvet iddialarından dolayı açığa alındığını ifade etti.

Belediye Başkanı Suat Aybar'ın yaptığı basın bildirisi şu şekilde:

“Ben belediye başkanlığına seçileli 8 ay oldu, ilçe başkanım ve meclis üyelerimizle göreve geldiğimiz günden beri tek işimiz Alucramıza birlik beraberlik hizmet konusunda Alucralılara verdiğimiz sözü tutmak, şartlar ne olursa olsun Alucra'mızı bu bataklıktan kurtarmaktır.

Oysa göreve geldiğimiz günden bu zamana belediyemizde olan muhalif gurup yüzünden bütün hizmetler aksatılmıştır. Belediye bünyemizde bulunan bu kişileri ayırt etmeksizin olduğu görevlerde kendilerine iyi niyetimden dolayı güvenmekte hata ettiğimi daha sonra anladım, yapacağım tüm hizmetleri üst tarafta prenses diye bilinen kişiye ses kaydı alarak buralara bilgi vermiştir. Cumhur İttifakı olmamıza rağmen ilçemizde AK Parti Cumhur itifakı olan MHP secimi kazanmıştır, kazanan Cumhur İtifakı olmuştur, ben Cumhur ittifakının Belediye Başkanıyım. Buna rağmen tüm yapmak istediğimiz hizmetleri sayın Nurettin Canikli engellemiştir. Belediyemizde çalışan Fen İşleri Müdürü Muhammed Emin Aksu görevini kötüye kullanmış olup açığa alınmıştır. Alucra Cumhuriyet Başsavcılıgı'na suç duyurusunda bulunulmuştur.” dedi.

Fen İşleri Müdürüde Şikayette Bulundu

Fen İşleri Müdürü Muhammed Emin Aksu ise bir süredir Belediye Başkanı Suat Aybar tarafından kendisine mobing uygulandığını, belediye binasında darp edildiğini belirterek Alucra Devlet Hastanesi’nden darp raporu alıp İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek Başkan Aybar’dan şikâyetçi oldu.
 

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Anahtar Kelimeler:
Alucralı Kaymakamlar Görevlerine BaşladıÖnceki Haber

Alucralı Kaymakamlar Görevlerine Başladı

Şebinkarahisar Ihlamur KokacakSonraki Haber

Şebinkarahisar Ihlamur Kokacak

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar