Belediye Öncü Oldu, İlçeye Mobil Baz Kuruldu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Belediye Öncü Oldu, İlçeye Mobil Baz Kuruldu
İlçe merkezinde yetersiz olan bazı yerlerde hiç çekmeyen bir GSM operatörü için ilçe merkezinde geçici mobil baz sistemi entegre edildi.

İlçe merkezinde oldukça sorun yaratan GSM şebekesinin yetersiz kalması Alucra Belediyesinin girişimleri ile çözüme kavuştu.

Yapılan yazışmalar ile yetersiz kalan ve bir çok bölgede hat sinyali alınamayan GSM operatörün Trabzon Bölge müdürlüğünden ilçemize mobil bir araç gönderildi. Yapılan kurulum çalışmalarıyla Alucra Belediyesine ait su deposu yanına konumlandırılan mobil araçla ilçedeki şebeke sorunu da giderilmiş oldu.

Alucra Belediyesi Yetkilileri; "İlçe de sabit kalıcı istasyon kurulması bir süreç gerektirdiğinden şimdilik geçici mobil araç getirdik, gerekli prosedürler tamamlandıktan sonra istasyonumuz kalıcı olup halkımıza hizmet etmeye devam edecektir" dediler.

Baz İstasyonu Nedir?
Baz istasyonu cep telefonu ile haberleşmede elektro manyetik sinyalleri yayınlayan veya alan bir anten ile bir radyo verici alıcısıdır. Baz istasyonları telefonla iletişimi sağlar. Her cep telefonu mutlaka bir verici ile iletişim halinde olmak zorundadır. Vericiler şimdiki teknolojik adıyla baz istasyonu olarak adlandırılır.

Baz İstasyonlarının Kanser Yapıcı Etkisi Var mıdır?
Mikrodalga, dalga boyu 0.1-100 cm - frekansı 0.3-300 gigahertz (Ghz) olan elektromanyetik dalgalardır. Cep telefonları ile baz istasyonları arasında sistem mantığı gereği ısı ve radyasyon yaymaz. Baz istasyonları çalışma mantığı olarak ısı ve radyasyon yaymadığından mikro dalga etkisi yoktur. Bu nedenle insan sağlığı üzerinde kanıtlanan hiçbir etkisi yoktur. Dünya sağlık örgütü, TÜBİTAK raporları cep telefonu baz istasyonlarının zararsız olduğunu desteklemektedir.

Detaylı ve teknik inceleme yapmak isteyenler Elektronik haberleşme sektörünü düzenleme ve denetleme yetkini elinde bulunduran Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Kurumunun açıklamalarını da inceleyebilirler.

Anahtar Kelimeler:
Çamoluklu Üreticilere Organik Gübre DesteğiÖnceki Haber

Çamoluklu Üreticilere Organik Gübre Dest...

Koronavirüs'e Bir Can Daha, Yaşar Koçak Vefat EttiSonraki Haber

Koronavirüs'e Bir Can Daha, Yaşar Koçak...

Haber Yorumları

  • Ahmet Efendi05-05-2020 15:49

    Sana helal olsun suvat başgan şu memlekete birileri tarafından batırılmış belediyeye rağmen hizmet ediysiniz sana ve ekibine meclis üyelerine teşekkür ederim

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!