Beyoğlunda, Yönetilen Değil Yöneten Olmak!

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Beyoğlunda, Yönetilen Değil Yöneten Olmak!
Beyoğlu ilçesinde nüfus üstünlüğü elinde tutan Giresunlular özellikle Alucralılar yaklaşan siyasi parti kongrelerinde söz sahibi olmak, yönetilen değil yöneten olmak istiyor.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Beyoğlu Kongresi Öncesi ALUCRALILAR..

Değerli Dostlar,

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK PARTİ) ülke genelinde 2020 Ocak, Şubat ayı arası il, ilçe kongrelerini tamamlayacağı biliniyor.

Tabi bunların içinde Beyoğlu kongresinde yapılacak.

Burada ilçe başkanı seçilecek muhtemelen parti geleneği olarak tek adayla ilçe seçimi yapılacak, yani şöyle ilçe başkanı önce belli olacak sonrasında yönetim belirlenecek. Peki Alucralılar burada hangi sınıfta tutulacak? Bir Başkan vekili ikide tıraştan yönetime adam tamam Alucralılar cepte mi sayılacak yoksa son zamanlarda Alucra Toplumu arasında oluşan sinerji, STK ların Birlik ve Beraberliği dikkate alınacakta İlçe Başkanlığı gibi bir makama layık görülecek mi, ilerleyen zamanda göreceğiz.

Mevcut ilçe başkanını, dönemim ilçe başkanı şimdinin Beyoğlu Belediye Başkanı olan Haydar Ali Yıldız tarafından Fatih ilçesinden getirildiği, teşkilat içinde bilinen bir durum. Mevcut ilçe başkanı ile belediye başkanının ilişkilerini dikkate alırsanız bu işin iki kişi arasında çalışma bitirilip sonrada partinin karar mercilerine teşkilata mevcutla devam etmek istiyor diye bir yol izleneceğe benziyor. Yani siz salonlar doldursanızda sesinizi üst makamlar duymuyor ise yakınmaktan başka birşey olmayacaktır.

Peki Alucralılar olarak ne yapmak lazım? Son seçimde İBB oylarında Ak Partinin 2. olduğu Reis'in mekanı Beyoğlunda hüsran yaşaması siyasi bir başarısızlıktır.

İlçe başkanlığı bu konuda sınıfta kalmıştır. İstifa etmesi gereken siyasilerin sorumluluktan kaçmaları da ayrı bir vakadır.

Toplumun bu yöndeki arzusunu üst makamlara mutlaka duyrulmalıdır. İl başkanlığı, bölge milletvekili ve genel merkeze bu talep mutlaka iletilmelidir.

Şimdi yaklaşan genel kurulda Alucralıların Beyoğlu ile bütünleşip ilçe başkanlığını tekrar almalıdır.

Alucra Toplumunu Beyoğlunda siyasette yok saymaya kalkarsanız yarın kaybettiğiniz seçim için nerede yanlış yaptık diye düşünmeden, neden biz Alucralıları yok saymak gibi cahilce bir karar almıştık diyebilirsiniz.

Harun bey başarılı gören olabilir, ben siyasette sonuca bakarım. Son seçimle beraber başarısız oluşu tescillenmiştir. Bırakın beyefendiyi başkan olduktan sonra kurduğu kendi ismini taşıyan anonim şirketinde ticari çalışmalarına devam etsin.

Burada önemli olan, bizim Alucra Toplumumuz Vakıf etrafındaki kenetlenmeyi sürdürmelidir. Vakıf Başkanı her Platformda siyasi görüşünün sadece Alucra olduğunu söylüyor, şimdi Alucra siyasetinin güdüleceği zaman.

Sayın Süleyman Baba'nın toplumun ve parti teşkilatın kabul edeceği bir isimle ilçe başkanlığı için çalışma yapacağına inanıyorum. Şimdi söz sırası Alucralılarda ve Alucralıları temsil Hürriyetine sahip Alucra Vakfındadır.

Mücahit Şerbetçi
23.11.2019 - Alucra

Anahtar Kelimeler:
Miray Cafe Hizmete GirdiÖnceki Haber

Miray Cafe Hizmete Girdi

Alucra ve Giresun STK'ları Sessiz KaldıSonraki Haber

Alucra ve Giresun STK'ları Sessiz Kaldı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar