Boylucalı Gençlerden Üçüncü Sıla-i Rahim Gezisi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Boylucalı Gençlerden Üçüncü Sıla-i Rahim Gezisi
Boylucalı Gençler, 2015 ve 2016 yılında gerçekleştirilen Sıla-i Rahim gezisi sonrası iki yıl aradan sonra üçüncü gezilerini gerçekleşti.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

İlk iki geziyi organize eden o zamanın Gençlik Kolları Başkanı Emirhan Beyazkılınç, üç hafta önce yeniden başkanlığa seçildi ve ilk organizasyonda iki yıl ara verilen Sıla-i Rahim gezisini tekrar gerçekleştirmek oldu.

Köy gençlerinin yoğun ilgi ve katılımıyla geçekleşen programda, Alucra Şehitliği'nde şehitlerimiz ve Elazığ depreminde hayatını kaybeden vatandaşlarımız için Kuran'ı Kerim tilaveti gerçekleştirildi.

İlçe merkezinde Alucra Belediye Başkanı Suat Aybar'ı da makamında ziyaret eden gençler daha sonra köylerine geçtiler. Boyluca Köyü'nde ilk ziyaret Seyyid Mahmut Çağırgan Veli Hz. türbesi oldu, dualar okundu. Daha sonrasında Boyluca Köyü'nde ikamet edip Alucra ve Giresun'da öğrenim gören 26 öğrenciye kışlık kıyafet desteğinde bulunuldu.

Gençlik Kolları Başkanı Emirhan Beyazkılınç; "Sıla-i Rahim programımızın asıl amacı İstanbul'da yaşayan gençlerimizi köye alıştırmak, memleketleri Alucra'yı görmek. Kış aylarının doğal güzelliğini gösterip gurbete giden nüfusun köyle bağlarının kopmasını önlemek, karınca kararınca köydeki çocukları sevindirmektir. Köyümüzde bulunan Seyyid Mahmut Çağırgan Veli Hz. gençlerimize anlatmak ve tanıtmak. Etkinliğimize katılan tüm gençlerimize teşekkür ederim, seneye daha da organize olarak etkinliğimizi gerçekleştirmek istiyoruz" dedi.

Anahtar Kelimeler:
Çamlıyayla Derneğinde İkinci Hüseyin Bektaş Dönemi Önceki Haber

Çamlıyayla Derneğinde İkinci Hüseyin Bek...

Beyoğlu'nun En Genç Meclis Üyesi AlucralıSonraki Haber

Beyoğlu'nun En Genç Meclis Üyesi Alucral...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar