Çalışan Annelere Kreş Desteği

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Çalışan Annelere Kreş Desteği
Çalışan anne kreş desteği yardımları için başvuru süreci, 15 Ekim 2019 tarihi itibarıyla başladı.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Avrupa Birliğinin finansa edilip, Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yürütülen proje kapsamında, belirlenen illerde ikamet eden annelerin çocuklarını kreşe yollaması durumunda 100 Euro tutarında mali destekte bulunulacaktır.

Projenin adı Kurumsal Çocuk Bakımı Projesi olarak açıklanmış, amacı kayıtlı kadın istihdamın desteklenmesi olarak belirtilmiştir.

Destekten yararlanacak iller ise Ankara, Antalya, Bursa, İzmir, Elazığ, Malatya ve İstanbul olarak açıklanmıştır. Bu illerde ikamet eden annelerin 15.10.2019 tarihinden itibaren ön kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Başvurular E-Devlet üzerinde yapılacaktır.

Mali destekten yararlanma şartları ise şu şekildedir;

* Kreş desteği 0-60 ay arasında yer alan çocukları kapsamakta olup, en fazla 24 ay süreyle destekten yararlana bilinmektedir.

* Çocukla annenin ikametgahı aynı yerde olması gerekmektedir.

* Kesin kayıt tarihi itibariyle son bir yılda SGK ’ya bildirilen kazancın aylık ortalamasının, brüt asgari ücretin 2 katını geçmemesi gerekmektedir.

* Çocuğunuzu proje uygulamasındaki illerde yer alan Milli Eğitime bağlı veya Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı kreş, anaokulu veya gündüz bakımevine, çalışma saatlerine uygun düzenli gönderilmesi gerekmektedir.

Proje kapsamında başvuru yapan annelerin başvuruları kabul edilip kesin kayıt yapılması durumunda, ilk ay bir defaya mahsus kırtasiye giderleri için 100 Euro ödeme yapılacaktır.

Saygılarımla
Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
Şerif BIYIKCI

Anahtar Kelimeler:
Musa Yamak Şampiyonluk Maçına ÇıkıyorÖnceki Haber

Musa Yamak Şampiyonluk Maçına Çıkıyor

İlçemiz Öğrenme Şenliğinde Temsil EdildiSonraki Haber

İlçemiz Öğrenme Şenliğinde Temsil Edildi...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar