Çamolukta Bir Köy Karantinaya Alındı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Çamolukta Bir Köy Karantinaya Alındı
Çamoluk İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu koronavirüs tedbirleri kapsamında Kaledere köyünün tamamının ikinci bir değerlendirmeye kadar karantina altına alınmasına, köye giriş ve çıkışların ikinci bir emre kadar durdurulmasına karar verdi.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Çamoluk İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan kararla Kaledere köyü karantina altına alınırken, kurul karantina altında bulunan hanelerde malzeme,gıda,ilaç ve para tesliminde uyulması gereken kuralları da belirtledi.

Buna göre alınan kararlara göre; ”Para, Gıda ve benzeri malzeme teslimlerinde uzaktan kimlik kontrolü yapılacak ve vatandaşlarla sosyal mesafe kurallarına uyulacak. Para teslimleri zarf içerisinde yapılacak ve teslim sonrasında tutanakla kayıt altına alınacak. Teslimler sırasında sadece fotoğraf çekilecek ve malzemeler kapıya bırakıldıktan sonra zile basılacak ve uzaktan fotoğraf çekilecek. Malzeme teslimlerden her iki tarafta mutlaka maskeli olacak,teslim yapan personel koruyucu gözlük kullanacak. Vatandaşlardan kesinlikle kart alınmayacak” ifadelerine yer verildi.

Belirlenen hususlara uymayanlar veya kararlara itiraz edenler hakkında ise adli ve idari işlemlerin yapılacağı belirtildi.

Anahtar Kelimeler:
Bozulan Yollar AsfaltlandıÖnceki Haber

Bozulan Yollar Asfaltlandı

Giresun Valisi Enver Ünlü, Alucra'yı Ziyaret EttiSonraki Haber

Giresun Valisi Enver Ünlü, Alucra'yı Ziy...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar