Cumhurbaşkanı Erdoğan Onayladı, Moran Barajı Başlıyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Cumhurbaşkanı Erdoğan Onayladı, Moran Barajı Başlıyor
Giresun Alucra ilçesinde Koman, Suyurdu ve Subaşı köylerini ilgilendiren Moran Barajı için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın acil kamulaştırma onayı resmi gazetede yayınlandı.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Alucra'nın üç köyünü yakından ilgilendiren Moran Barajı için acil kamulaştırma kararını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayı ile resmi gazetede onaylandı.

Alucra İlçesi, Yeşilırmak Havzasında, Moran Deresi üzerinde, İştur Enerji Elektrik Üretim ve İnş. A.Ş. tarafından yapılması planlanan “Moran Barajı ve HES (17,964MWm/17,25MWe), Kırma Eleme ve Hazır Beton Üretim Tesisi” projesi olarak yapılacak barajda kamulaştırma başladı.

Moran Barajı ve Hidroelektrik Santrali’nin (HES) yapımı amacıyla, Giresun ilinin Alucra ilçesine bağlı Suyurdu, Koman ve Subaşı köylerindeki bazı taşınmazlar, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından, tapuda Hazine adına tescil edilmek üzere, acele olarak kamulaştırılacak.

Moran Barajı suları altında kalan arsaların Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından kamulaştırılması için alınan karar şöyle:

Anahtar Kelimeler:
Dursun Dede’nin Hayali Gerçek OlduÖnceki Haber

Dursun Dede’nin Hayali Gerçek Oldu

Alucra'da Ayı Saldırısı, Sinan Zavalsız Şans Eseri KurtulduSonraki Haber

Alucra'da Ayı Saldırısı, Sinan Zavalsız...

Haber Yorumları

 • Enes09-06-2020 17:25

  Hayırlısı

 • Emrah onerge06-06-2020 02:05

  Alucrada yapılacak hes projesi ile ilgili haber yapmanızı ve bu köylerdeki insanlarla gerek İstanbul'daki ler gerek Alucradakinlerin düşüncelerinizi almanizi istiyoruz sesimizi duyorup buna biraz ilgi istiyoruz Alucramizin iyiligi için sizde sesimize ses olun bugün susarsak yarın Alucra diye bir yeri kendi ellerimizle yok etmiş olacağız bu bir siyaset değil gelecek nesilere birakabilecegimiz bir miras meselesidir!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar