Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Dereli Yolu Talimatı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Dereli Yolu Talimatı
Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, Giresun'un problemlerini Cumhurbaşkanı Erdoğan'a iletti.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Giresun’un sorunlarını iletti. Öztürk, “En kısa sürede başta karayolu yatırımlarının bitmesi gerekir, Eğribel tüneli ve diğer yolların açılması Giresun’un olmazsa olmazı” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, aralarında Giresun Milletvekillerinin de bulunduğu bir grup milletvekili ile bir araya geldi. Dereli yolunun tamamlanamadığını söyleyen Milletvekili Sabri Öztürk’ü dinleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yolun  bir an önce bitirilmesi için Ulaştırma Bakanına talimat vereceğim” dediği öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aralarında Giresun milletvekillerinin de bulunduğu bir grup milletvekili ile sabah kahvaltısında bir araya geldi. Toplantıda söz alan Milletvekili Sabri Öztürk, Dereli yolunun bir an önce tamamlanması için Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yardım istedi.  Öztürk, “Giresun-Şebinkarahisar arasındaki güzergâhın Giresun - Dereli kısmı ile Eğribel tüneli kısmı ihale edilmiş, yapımı devam etmektedir. Eğribel tünelinde sona yaklaşılmış, problem büyük oranda aşılmıştır. Ancak Dereli yolu kısmı planlandığının aksine bazı nedenlerle uzamıştır. Yol inşaatının uzaması bu yolu kullanan insanlarımızın mağduriyetine yol açmakta, eleştirilere neden olmaktadır. 26 km.lik söz konusu yolun alt yapısı, tünelleri, bazı bölümleri büyük oranda tamamlanmıştır. Ancak yolun tamamının bir an önce bitirilerek insanlarımızın hizmetine sunulması büyük önem arz etmektedir” dedi.

Öztürk’ün bu isteği üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Dereli yolu konusunda Ulaştırma Bakanımıza çalışmaları hızlandırması konusunda talimat vereceğim” dedi.

Sayın Vekil, Alucra Çamoluk Yolu Ne Olacak?

Sayın Giresun milletvekilimiz Sabri Öztürk memleketi olan Dereli'nin yol sorununu Cumhurbaşkanımıza ileterek önemli bir meselenin çözüme kavuşması için çaba sarf etmiştir. Lakin şunu sormadan da geçemiyoruz.

Her seçimde %80-85 oranında oy veren Alucra ve Çamoluk halkının yıllardır beklediği karayolunun 1989 yılından beri aynı şekilde durduğu, yolun çok dar ve virajlı olmasından dolayı birçok ölümlü kazaya sebebiye verdiği kamuoyu tarafından bilinen birşey iken neden Alucra Çamoluk yolunun iyileştirilmesini gündeme getirmedi? Alucralılar olarak bunu merak ediyoruz.

Sayın Cumhurbaşkanının tabiri ile bu yöredeki insanların kaderi bu yol olmamalı!

Doğu illerinde ilçelerinde son derece modern yollar yapılırken Alucra ve Çamoluk ilçe yolunun sahipsiz kalması, maalesef hep siyasilerin sümen altı ettiği bir durumun ötesine geçememiştir.

Ellerin memleketine duble yollar yapılırken durmak yok, Alucra ve Çamoluk halkı patates çukurlarıyla dolu, bol virajlı ve dar yollara mahkum olmaya devam!

 

Anahtar Kelimeler:
İdlib Şehitlerimiz İçin Hatim ve Fetih SuresiÖnceki Haber

İdlib Şehitlerimiz İçin Hatim ve Fetih S...

Nurettin Canikli'ye ZiyaretSonraki Haber

Nurettin Canikli'ye Ziyaret

Haber Yorumları

 • aziz saraçoğlu08-03-2020 09:55

  sayın vekillerimiz bilhassa alucralı siyasilerimiz. Ankarda işini yapıp işe koyduğum oğlumun ekmeği ile oynarlar alucrada akparti yok yok!

 • ertugrul bingöl05-03-2020 20:33

  secımlerde gorusecez sabrı efendı alucraya gelecen umarım bak ben sana neler dıyecem yazıklar olsun mılletın oyunu alıp bırde adı ustunde milletvekili ol gündem yap hepiniz aynısınız hepinizi ALLAHA havale ettim.

 • ertugrul bingöl05-03-2020 20:31

  alucra camolugu soylerlermı okadar delimi bunlar bizleri istemezler ne alucrayı nede camolugu. Alucra ve camolugun acilen Giresun dan ayrılması gerekemektedir devletten arzumuz bir an evvel Koyulhisara çıkan yolumuzun yeniden porojelendirilmesi ve rampaların kaldırılmasını istiyoruz. umarım duyarlı bir yetkılı duyar burdan

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar