Demirözü Derneğinden Örnek Çalışma

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Yaz aylarında meydana gelen yangınlar sonrası Alucra Demirözü Köyü Derneği çareyi yangın tankeri almakta buldu.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Yaklaşık 1 ay kadar önce Ankara'da incelemelerde bulunan Alucra Demirözü Köyü Derneği Başkanı Halim Çece ve yönetimi, ilçenin uzak köylerinden biri olmasından dolayı olası yangında itfaiyenin olay yerine ulaşana kadar can ve mal kaybının önlemek amacıyla tanker alınmasına için çalışma başlatmıştı.

Ankara Ostim'de yapılan görüşmeler ve pazarlıklar sonucu Alucra Demirözü Köyü tüzel kişiliğine 3 tane 3 tonluk  25 m yüksekliği su basabilme kapasitesine sahip seyyar tankerler yapılarak Alucra'da teslim edildi.

Dernek Başkanı Halim Çece Alucrahaber'e yaptığı açıklamada;

"Yazın Alucra'da tatil için gelmiştik. Köyümüzde çıkan yangına bizzat şahitlik ettik. İtfaiye gelene kadar yaşanan çaresizliğe şahit olduk. İstanbul'a dönünce de hemen ilk işimiz bu araçların araştırılması oldu. Bizim köyümüz ilçenin en uzak köylerinden biri ve orman köyü. Sadece ev yangınları değil Allah göstermesin olası çevre köylerde de olabilecek durumlara da müdahale edilebilmesi adına seyyar olması gerektiğini düşündük. Biz tedbiren köyümüze bunu hayırseverlerimizinde desteği ile kazandırdık. Umarım ve temennim odur ki kullanmak nasip olmaz" dedi.

Yangın söndürme tankerleri Alucra'da teslim edilmesinden sonra Demirözü köyümüzde bir tören gerçekleştirildi. Alucra Kaymakamı Hasan Hüseyin Uzan, Alucra Belediye Başkanı Suat Aybar, Özel İdare ve Birlik Müdürü Adem Soysal, Milliyetçi Hareket Partisi Alucra İlçe Başkanı Mete Metinyurt, Belediye Meclis üyeleri Hasan Serttaş, Burak Bıyıkçı'nın da katılımıyla dualar eşliğinde tören yapıldı.

Tören sonrası Demirözü Köyü konağıda misafirlere yemek ikram edildi.

Dernek Yöneticileri, bu organizasyonun gerçekleşmesinde emeği, katkısı, duası olan herkese teşekkürlerini iletti. 

Alucrahaber.com olarak bu çalışmayı yapan Dernek Başkanı nezdinde tüm yöneticilere ve katkı sağlayan tüm hayırseverlere teşekkür ederiz.

Anahtar Kelimeler:
Alucra ve Giresun STK'ları Sessiz KaldıÖnceki Haber

Alucra ve Giresun STK'ları Sessiz Kaldı

Şair ve Yazar Gökhan Akçiçek'ten İlçemize ZiyaretSonraki Haber

Şair ve Yazar Gökhan Akçiçek'ten İlçemiz...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar