Doğal Alabalık Av Yasağı Başladı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Doğal Alabalık Av Yasağı Başladı
Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yurt genelinde 1 Ekim 2019 tarihinde uygulamaya başlatılan ve 5 ay sürecek doğal alabalık avlanma yasağı başladı.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre su ürünleri mevzuatı gereğince iç sularda 1 Ekim 2019 - 28 Şubat 2020 tarihleri arasında doğal alabalığın avlanmasının yasak olduğu belirtildi.

Yapılan Açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Su ürünleri kaynaklarımızdan ekonomik olarak yararlanmak, üretimi artırmak ve stoklarımızı korumak için, 1380 Sayılı Su Ürünleri Kanununa göre çıkarılan 4/1 Numaralı Ticari Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen Tebliğ ve 4/2 Numaralı Amatör Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen Tebliğ çerçevesinde iç sularda 1 Ekim-28 Şubat tarihleri arasında doğal alabalığın avlanması yasaktır." denildi.

Açıklamada vatandaşlarımızın avlanma usul ve esaslarına uymaları gerektiği vurgulanırken, yasak kalktığı zaman da doğal alabalık (kırmızı benekli) avcılığında toplam miktarın en fazla üç adet ve alıkonulabilir en az boy limitinin de 25 santim olduğunu hatırlatıldı.

kırmızı benekli alabalık

Anahtar Kelimeler:
Çamoluk MYO Alucra'ya Bağlı Olarak AçıldıÖnceki Haber

Çamoluk MYO Alucra'ya Bağlı Olarak Açıld...

Çamoluk Yaban Eğitim Merkezinde Sona YaklaşıldıSonraki Haber

Çamoluk Yaban Eğitim Merkezinde Sona Yak...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar