Doğalgaz Hasreti Bitmeli

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Doğalgaz Hasreti Bitmeli
4 bin 540 nüfuslu Refahiye'nin yanı sıra Kelkit, Şiran'da doğalgaz yanıyor, yanı başındaki Alucra, Çamoluk ve Şebinkarahisar'da ise odun kömüre devam!
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Doğalgaz hizmetinden mahrum olan Alucra, birçok komşu ilçemiz bu hayale kavuşmasına rağmen doğalgazı beklemeye devam ediyor. Alucralıların yıllardır talep ettiği doğalgaz seçim öncesi vaat olmaktan öteye geçemiyor.

İlk olarak 80 kilometre uzaklıktaki komşu ilçemiz Suşehri'nde 2009 senesinde bağlanan doğalgaz, ardından diğer komşu ilçelere de yayılmaya başladı. Vizyonlu yatırımlarla son yıllarda Kelkit ve Şiran ilçelerinde de ocaklarda doğalgaz yanmaya başlarken, Koyulhisar ilçesinde de çalışmalar başladı.

4 MAHALLELİ REFAHİYE'DE DOĞALGAZ VAR

BOTAŞ tarafından daha önce nüfusu 10 binin üzerinden olan ilçelere doğalgaz verileceği açıklansa da doğalgaz için ciddi bir girişim olmadı ve Alucra'da bir türlü ulaştırılamadı. Her defasında nüfus bahane edilerek görmezden gelinen ilçemizde doğalgaz hayal olarak görülürken,  ilçe merkezi nüfusu 4 bin 540 olan 4 mahalleli Refahiye ilçesine dahi doğalgaz verildi.

Doğalgaz yatırımı, Alucra, Çamoluk ve Şebinkarahisar'da şuana ana kadar hayal olmaktan öteye geçemezken, çevre ilçelerde her yıl hayata geçiyor.

Her yıl kömür yakmak zorunda kalan ilçemizde kış aylarında son yıllardaki en yüksek hava kirliliği de yaşanmaya başladı.

YAĞLIDERE KOLLARI SIVADI

İlçelerine doğalgaz bağlanması için Yağlıdere ilçesi de kolları sıvadı.  'Yağlıdere’ye doğalgaz istiyoruz; bir imza da sen ver' kampanyası düzenlenecek.

Belediye Başkanı Yaşar İbaş, yaptığı açıklamada, imza kampanyasının ilçenin farklı noktalarında başladığını söyledi.

İlçeye doğalgaz getirilmesi için imza kampanyasının önemli olacağını belirten İbaş, imza kampanyasıyla en az 10 bin kişiye ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.

Yenisebinkarahisar Gazetesi

Anahtar Kelimeler:
2020 Yılı Giresun’da Organik Tarım Yılı OlacakÖnceki Haber

2020 Yılı Giresun’da Organik Tarım Yılı...

Sosyal Yardımlaşma Vakfına Personel AlınacakSonraki Haber

Sosyal Yardımlaşma Vakfına Personel Alın...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar