Düğün, Nişan vb. Etkinliklere Yasak Geldi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Düğün, Nişan vb. Etkinliklere Yasak Geldi
İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine Covid-19’a karşı alınacak tedbirlerle ilgili genelge gönderdi.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Genelgeye göre, daha önce 14 ilde izin verilmeyen sokak/köy düğünü, sünnet düğünü, kına gecesi, nişan vb. etkinliklere 4 Eylül Cuma gününden itibaren ülke genelinde yapılmasına müsaade edilmeyecek. Düğünler nikah merasimi şeklinde yapılabilecek, düğün ve nikahlar en fazla 1 saatte tamamlanacak.

Nikah merasimi şeklindeki düğün veya nikahlarda oyun oynanması ve dans edilmesine, toplu yemek dahil olmak üzere her türlü yiyecek-içecek servisi/ikramı yapılmasına izin verilmeyecek.

Gelinle damadın birinci ve ikinci derece yakını olmayan 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile 15 yaş altı çocukların düğünlere ve nikah törenlerine katılması yasaklanacak.

Nikah merasimi şeklinde yapılacak düğün veya nikah törenlerine en az bir kamu görevlisinin görevlendirilmesi sağlanarak denetim faaliyetlerine ağırlık verilecek.

Genelgede, daha önce valiliklere gönderilen genelgelerle salgının kalabalık ortamlardaki yayılım hızı göz önünde bulundurularak düğün (gelin alma, kına vs. dahil), nişan, sünnet düğünü vb. etkinliklerin tüm illerde mümkün olan en kısa sürede tamamlanması, köylerde veya sokaklarda yapılan bu etkinliklerin aynı gün içerisinde kalacak şekilde saat sınırlamalarının il/ilçe hıfzıssıhha kurullarınca belirlenmesinin istenildiği hatırlatıldı.

Anahtar Kelimeler:
Doğalgaz Kelkit Vadisindeki İlçeler Olarak Bizimde Hakkımız!Önceki Haber

Doğalgaz Kelkit Vadisindeki İlçeler Olar...

Şiran Belediye İş Merkezi YapıyorSonraki Haber

Şiran Belediye İş Merkezi Yapıyor

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar