Eğribel Çilesi Bu Yıl da Devam

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Eğribel Çilesi Bu Yıl da Devam
Giresun'un İç Anadolu´ya açılacak penceresi olan Eğribel Tüneli'nde parasızlıktan çalışmalar 1 yıldan bu yana durdu. GESOB Başkanı Ali Kara, ilgisizlikten yakınarak; başta siyasiler olmak üzere yetkilileri göreve çağırdı.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Ovit Tüneli ve yapımı süren Yeni Zigana Tünelinden sonra Türkiye´nin en uzun 3. tüneli olacak  olan Giresun´daki Eğribel Tüneli´ndeki çalışmaların durması tepkilere yol açtı. Ovit tüneli ve yeni Zigana tünelinin ardından çift tüpte 11 bin 900 metre uzunluğu ile Türkiye´nin üçüncü en uzun tüneli olacak olan  Eğribel tünelinin ne zaman tamamlanarak hizmete gireceği ise bilinmiyor. Yapımına 25 Nisan 2015 tarihinde başlanılan Giresun'u Şebinkarahisar, Alucra ve Çamoluk ilçeleriyle İç Anadolu Bölgesi´ne bağlayan 2 bin 200 rakımlı Eğribel Geçidi´ndeki tünelin yapımında kazı çalışmaları 4 yılın sonunda tamamlandı ancak tünel içi çalışmaları ile tünel bağlantısını sağlayacak olan yollarda ise hiçbir çalışma yapılmadığı görülüyor.

İLGİSİZLİĞE TEPKİ GÖSTERDİ

GESOB Başkanı Ali Kara, Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın inşaatına başlanan yatırımlarda kısıtla-ma yapılmayacak talimatına rağmen Eğribel tünelindeki inşaatın durmasına tepki göstererek bu konuda başta siyasiler olmak üzere yetkililerin duyarsız kaldıklarını kaydetti.

TRABZON´A VAR BİZE YOK MU?

Trabzon Karayolları Bölge Müdürlüğü sorumluluk alanındaki Ovit tünelinin tamamlandığını, yeni Zigana tünelindeki inşaatların hız kesmeden sürdüğüne dikkat çeken Kara, Ordu-Mesudiye arasındaki Akdeniz bölünmüş yolunda da çalışmanın sürdüğünü ifade etti. Kara, Eğribel tünelinin bir an önce tamamlanarak hizmete girmesini de istedi.

Anahtar Kelimeler:
Hayran Kaplıcası Tadilata GirdiÖnceki Haber

Hayran Kaplıcası Tadilata Girdi

Alucra Vakıf Başkanı Muhtarlarla BuluştuSonraki Haber

Alucra Vakıf Başkanı Muhtarlarla Buluştu

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar