Elazığ Depremi Sonrası Okullar Boşaltıldı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Elazığ Depremi Sonrası Okullar Boşaltıldı
Geçtiğimiz günlerde merkez üssü Elazığ olan deprem sonrası ilçemizdeki okullarda bizi dizi tedbirler alındı.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Birinci derece deprem bölgesinde bulunan Alucra'da 3 okul ve 1 pansiyon deprem dayanıklılık testinden geçemeyince boşaltıldı.

Deprem güvenliği çalışmaları kapsamında Alucra Hacı Osman Erilli Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Yeşilyurt Köyü İlkokulunda eğitim başka binalara kaydırıldı.

Alucra'da geçtiğimiz yıllarda yapılan incelemelerde Yeşilyurt İlkokulu, kapatılan Kanuni İlkokulu ve Karabörk İlkokulu ile Halis Akmen ÇPAL pansiyonuna yıkım kararı, Filiz Bulutçu Öğretmenevi,  İsmail Hakkı Tekışık Halk Eğitimi Merkezi ve Hacı Osman Erilli Anadolu İmam Hatip Lisesinde güçlendirme kararı verilmişti.

Hacı Osman Erilli Anadolu İmam Hatip Lisesi eğitim ve öğretimine Şevket Canikli İmam Hatip Ortaokulunda, Yeşilyurt Köyü İlkokulu da müftülük hizmet binasına taşınarak eğitim devam etmekte. 

Ayrıca Hacı Osman Erilli Anadolu İmam Hatip Lisesinde yapılacak güçlendirme maaliyetinin çok yüksek olması nedeniyle yıkılıp yeniden yapılması da gündeme gelmiştir. İlçemize bir çok alanda insan yetiştiren bu okulun ilçemize ve yapımında büyük emekleri olan Hacı Osman Erilli ağabeyimize yakışır birşekilde yeniden ihya edilmesini canı gönülden diliyoruz.

 

Anahtar Kelimeler:
Samsun'da Boylucalı Gençlerden Birlik MesajıÖnceki Haber

Samsun'da Boylucalı Gençlerden Birlik Me...

Alucra Dondu, Sıcaklık eksi 28’e Kadar DüştüSonraki Haber

Alucra Dondu, Sıcaklık eksi 28’e Kadar D...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar