Elektriği Yetersiz Olan Köylüler Yeni Trafo İstiyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Elektriği Yetersiz Olan Köylüler Yeni Trafo İstiyor
Giresun'un Alucra ilçesine bağlı Yükselen köyünde trafonun yetersiz kalması nedeniyle yıllardır elektrik sorununa çözüm arıyor.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Alucra'ya bağlı Yükselen Köyünde elektriklerin trafosunun yetersiz olduğunu belirten köy sakinleri, yıllardır köyde yaşanan düşük voltaj nedeniyle elektrikli araç gereçlerini çalıştıramadıklarını, sorunu çözmek için ise gitmedikleri kurum kalmadığını belirttiler.

Alucra Yükselen Köyü Dernek Başkanı Hasan Ekiz, köylerinde yetersiz olan trafonun yeni ve daha güçlü bir elektrik trafosuyla değiştirilmesini istediklerini belirtti.

Dernek Başkanı Hasan Ekiz, yaşadıkları sorunla alakalı şunları söyledi:

Yükselen Köyünde yıllardır kullanılan elektrik trafosunun yetersiz kalmasından dolayı değişmesi için tüm kamu kuruluşlarına müracaat ettiklerini, köye yeni yapılan evlerle hane sayısının daha arttığını ve yetersiz olan mevcut olan elektrik trafosunun artık köye hiç yetmediğini belirtti.

Eski Giresun Valilerine bizzat sorunu köy halkının imzalı dilekçeleriyle ilettiğini, en son köy muhtarı ile birlikte tekrar Giresun Çoruh Elektrik Dağıtım Müdürlüğüne bu sorunu ileten yeni bir dilekçe daha yazdıklarını söyleyen Ekiz, "Çalmadığımız, sorunu iletmediğimiz kimse kalmadı ama maalesef bu mağduriyetimizi gideremedik" dedi.

Özellikle ilkbahar yaz dönemlerinde gurbetçilerinde köye gelmesi ve yeni yapılarında artmasıyla bu sorunun çok sıkıntı olmaya başladığını belirten Dernek Başkanı Hasan Ekiz, "Köy muhtarımız Hasan Yayla ile ilçe Kaymakamımıza da durumu ilettik ama çözüme kavuşturamadık. Beyaz eşyalarımız yetersiz trafo nedeniyle sürekli arıza vermeye başladı, buzdolabı çalıştıramaz, yiyecekleri muhafaza edemez duruma geldik. Alucra Vakfımızın kahvaltı programında önceki valimize bizzat ilettim, önceden verdiğimiz dilekçelerinin birer nüshalarından verdim ama sorun maalesef giderilemedi. Çoruh Aksa Dağıtım başta olmak üzere tüm yetkililerimizden istirham ediyoruz, artık sesimizi duysunlar, 21. yüzyılda Giresun'un Alucra ilçesinde elektriksiz köy olarak anılmak istemiyoruz" dedi.

Anahtar Kelimeler:
İlçe Merkezine Yakın Satılık ArsaÖnceki Haber

İlçe Merkezine Yakın Satılık Arsa

Ek Yerleştirmede Tercih Alucra Turan Bulutçu MYO OlsunSonraki Haber

Ek Yerleştirmede Tercih Alucra Turan Bul...

Haber Yorumları

  • Mustafa Kurt21-09-2020 12:26

    Aynı sorun Alucra Çakrak Köyü TURNALI MAHALLESİ içinde geçerli. Özellikle yazın voltaj düşüklüğü ve elektrik kesintisi oluyor özelleşmiş olmasına rağmen ne Çoruh elektrik nede yetkililer ilgileniyor sene 2020 olmasına rağmen.

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar