Esnaf Odası Başkanından Bölünmüş Yol İsteği

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Esnaf Odası Başkanından Bölünmüş Yol İsteği
Giresun Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği Giresun-Suşehri kara yolunun bölünmüş yol kapsamına alınmasını istiyor.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

GESOB Başkanı Ali Kara, Giresun – Dereli – Şebinkarahisar - Suşehri yolunun Ulaştırma Bakanlığının resmi sitesinde bölünmüş yol olarak gösterildiğini, ancak mevcut çalışmanın bunun tam tersi olarak devam ettiğini  söyledi.

Giresun Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği (GESOB)  Başkanı Ali Kara, Giresun-Dereli-Şebinkarahisar-Suşehri yoluyla ilgili olarak, Ulaştırma Bakanlığının resmi sitesinde halen yapımı süren karayolunun bölünmüş yol olarak gösterildiğini ancak çalışmaların böyle olmadığını da belirtti.  Kara, yolun bölünmüş yol olarak proje değişikliği gerçekleştirilerek yapılmasını istedi.  

Yaptığı yazılı açıklamada, güzergahın Karadeniz Bölgesi’nin Akdeniz ve İç Anadolu bölgelerine açılan kapılarından birisi olduğunu ifade eden Kara, Yolun bölünmüş yol kapsamına alınması halinde Giresun’un ticari hareketliliğine önemli katkı sunacağını kaydetti.

Başkan Kara, açıklamasında şu ifadeleri aktardı; “İlimizin kalkınması, gelişmesi ve bölgesel rekabet gücü açısından bu yolun bölünmüş yol programına alınması için hemen çalışmalara başlanması, yapımın gerçekleşmesi halinde Karadeniz’in, Akdeniz’e ulaşımında mesafe kısalacak. Ulaşım kolaylaşacak, yakıt sarfiyatları önemli derecede azalacak.”

Kara, toplumun tüm kesimlerince konuya sahip çıkılması ve gerçekleşmesi için de ortak çalışma yürütülmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

Anahtar Kelimeler:
Okullarda Corona'ya Karşı Hijyen Uygulaması YapıldıÖnceki Haber

Okullarda Corona'ya Karşı Hijyen Uygulam...

Coronavirus (Covid-19) Nedir? Ne Yapmak Lazım?Sonraki Haber

Coronavirus (Covid-19) Nedir? Ne Yapmak...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar