Fevzi Çakmak’ın Kabrine Çirkin Saldırı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Fevzi Çakmak’ın Kabrine Çirkin Saldırı
Kurtuluş Savaşı komutanlarından Mareşal Fevzi Çakmak'ın Eyüp Mezarlığındaki kabrine çirkin bir saldırı gerçekleşti.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Ecdada büyük saygısızlık!

Kurtuluş Savaşı Komutanlarından, İlk Milli Savunma Bakanı ve İkinci Genel Kurmay Başkanı Mareşal Fevzi Çakmak'ın Eyüp'deki kabrine kimliği belirsiz kişiler tarafından saldırı düzenlendi.

Sosyal medyada gündeme gelen görüntülerde Çakmak'ın mezarın tahrip edildiği gözlenirken, kabrin ne zamandan beri bu şekilde olduğu ise bilinmiyor.

Mezarlığı ziyaret edenler de sosyal medya üzerinden fotoğraflar paylaşarak Kurtuluş Savaşı komutanlarından Fevzi Çakmak’ın kabrinin biran önce onarılmasını talep ettiler.

Beyaz Masa’ya yapılan şikayetler üzerine harekete geçen İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekipler, Eyüp Mezarlığı’na giderek Mareşal Fevzi Çakmak’ın kabrini bakıma aldı. Mezarlık, kısa sürede onarılarak temizlendi.

Alucra Dağlarında Fevzi Çakmak'ın İzleri

Milli Mücadele ve Kurtuluş Savaşının en önemli isimlerinden biri olan Fevzi Çakmak, ilçemizdeki mevzilerinin yer aldığı ve karargahının olduğu köye ismi verilmişti. Alucra Fevzi Çakmak köyünde de bu kabre sapılan saldırı üzüntü ile karşılarak yapanlar telin edildi. Bilhassa devlet büyüklerinin kabirlerinin bu şekilde olayların tekrar yaşanmaması için güvenlik kameraları ile izlenilmesi önerildi.

Anahtar Kelimeler:
Din Görevlilerine Seminer DüzenlendiÖnceki Haber

Din Görevlilerine Seminer Düzenlendi

Hayır Sahibi İş Adamlarına DuaSonraki Haber

Hayır Sahibi İş Adamlarına Dua

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar