Fevzi Çakmaklı Gençlerden Unutulmaz Gezi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Fevzi Çakmaklı Gençlerden Unutulmaz Gezi
Alucra Fevzi Çakmak Köyü Gençlik Kolları tarafından gerçekleştirlen Sıla-i Rahim gezisine gençlerden ilgi büyük oldu.
Alucrahaber - Haberiçi Reklam -Sıla

Gençlik Kolları tarafından birincisi gerçekleştirilen geziside Fevzi Çakmaklılar büyük ilgi gösterdi. Alucra Şehitliğinin ziyaret edilmesi ve yapılan dualarla başlayan Sıla-i Rahim programı, İdlib'de hain saldırıda şehit olan askerlerimiz için Alucra Meydanına kadar yapılan yürüyüş ile devam etti.

Alucra meydanında sloganlar atan gençler daha sonra Belediyenin çok amaçlı salonunda kahvaltı yaptılar. Alucra'daki ziyaretlerden sonra köye geçen gençler, köyde medfun bulunan Gönül Alperenlerinden Çağırgan İsmail Hakkı hazretleri mezarı başında anıldı.

Gençlik Kolları Başkanı Mehtap Darama; "Alucra'ya ilk ziyaretimiz, herzaman yaz tatillerinde gelen gençlerimizi kışında gelip Alucra'yı ve köyümüzü ziyaret etmek istedik. Köyde kar keyfini de doyasıya yaşayan gençler kızaklarla kar'ın tadını çıkardı. Akşam köy konağında tüm şehitlerimiz ve ebediyete intikal etmiş köylülerimiz için Kur’an tilaveti gerçekleştirildi. Köyümüzde yaşayan genç kardeşlerimizi de unutmayıp karınca kararınca hediyelerle onların gönülleri almak istedik. Geleneksel hale getirmek istediğimiz sıla-i rahim ziyaretimizi gelecek yıl içinde planlamalarına başladık. Bizi bu gezimizde yalnız bırakmayan Alucra Kaymakamı Hasan Hüseyin Uzan, Özel İdare Müdürü Adem Soysal, Milli Eğitim Müdürü Fazıl Derbeder, İlçe Tarım Müdürü Zeynel Özdemir, Dernek Başkanımız Süleyman Baba ve Yönetimine, Muhtarımız Nazmi Darama’ya, degerli büyüklerimize çok tesekkür ederiz" dedi.

Anahtar Kelimeler:
Köy Gençlik Kolları Kahvaltı DüzenlediÖnceki Haber

Köy Gençlik Kolları Kahvaltı Düzenledi

AFAD Alucra'daki Okullarda Tatbikat YaptıSonraki Haber

AFAD Alucra'daki Okullarda Tatbikat Yapt...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar